wawainfo.pl

wawainfo.pl

11 września ruszy protest pracowników ochrony zdrowia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

11 września ruszy ogólnopolski protest pracowników ochrony zdrowia. W sobotę, o godzinie 12:00 pod Placem Krasińskich stawią się tłumy. Protestować będą ratownicy, pielęgniarki, położne oraz lekarze. Mają szereg postulatów.

Do manifestacji przyłączą się nie tylko pracownicy ochrony zdrowia. Poparcie i marsz na Warszawę zapowiedział także lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak.

Trasa marszu przechodzi przez: plac Krasińskich - Ministerstwo Zdrowia ul. Miodowa - Pałac Prezydencki Krakowskie Przedmieście - Parlament RP ul. Wiejska - Kancelaria Premiera Al. Ujazdowskie.

11 września ruszy ogólnopolski protest pracowników ochrony zdrowia

- Określone normy zatrudnienia gwarantują właściwą liczbę personelu medycznego w opiece nad pacjentem, co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczeń zdrowotnych i minimalizację ryzyka popełnianych błędów medycznych przez przepracowany personel - przekonuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Poniżej przedstawiamy postulaty Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowo-Protestacyjnego:

  • Znacznie szybszy niż planowany wzrost nakładów na system opieki zdrowotnej do wysokości nie 7%, ale 8% PKB (jak w krajach sąsiednich, średnia OECD na 2018 rok wynosi 8.8% PKB)

  • Zwiększenie wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia do poziomów średnich w OECD i UE względem średniej krajowej, celem zahamowania emigracji zewnętrznej (zagranicznej) i wewnętrznej (do sektora prywatnego) pracowników opieki zdrowotnej

  • Zwiększenie liczby finansowanych świadczeń dla pacjentów oraz poprawa dostępności pacjenta do świadczeń

  • Podwyższenie jakości świadczeń dla pacjentów – jesteśmy krajem UE a nie WNP, potrzebna jest opieka lekarska, pielęgniarska, ale też fizjoterapeutyczna, rehabilitacyjna i farmaceutyczna oraz dostęp do nowoczesnych form diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej

  • Zwiększenie liczby pracowników pracujących w systemie ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach OECD i UE, szczególnie w sytuacji starzenia się społeczeństwa i zwiększania się zapotrzebowania na świadczenia opieki zdrowotnej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: wawainfo.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Ulice

Jarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodniku
Czytaj więcej >

Ulice

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło
Czytaj więcej >

Ulice

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących
Czytaj więcej >

Ulice

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską
Czytaj więcej >

Ulice

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?
Czytaj więcej >

Ulice

Mężczyzna nie żyje, nastolatek jest ciężko ranny. Tragedia w centrum Warszawy
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]