wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

East News

Atak zimy nadciąga do Warszawy. IMGW wydało ostrzeżenia

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

IMGW ostrzega przed zamieciami śnieżnymi w Warszawie i na Mazowszu. Mieszkańcy stolicy otrzymali ostrzeżenia przez niebezpieczną pogodą. Uważajcie, bo w nocy z niedzieli na poniedziałek zrobi się niebezpiecznie.

Śnieżyce

Zima nie odpuszcza. Od rana w Warszawie jest bardzo zimno,a termometry pokazują kilkunastostopniowy mróz. Temperatura odczuwalna jest jeszcze niższa, dlatego nie powinniśmy wychodzić z domu bez potrzeby. A jeśli musimy gdzieś wyjść, zabierzmy ze sobą ciepłe spodnie, grube skarpetki, czapkę i rękawiczki.

Wszystko wskazuje na to, że w drugim tygodniu lutego pogoda się nie zmieni. Synoptycy ostrzegają nawet, że nadciąga kolejna fala śnieżyc. IMGW wydał ostrzeżenia przed zamieciami śnieżnymi w stolicy i na Mazowszu.

"Przebieg: Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez opady śniegu oraz wschodni wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 60 km/h." - podaje na swojej stronie instytut. W związku z niebezpieczną pogodą ogłoszono alerty 1 stopnia.

Alert 1 stopnia

Co prawda jest to najniższy stopień zagrożenia, ale oznacza on że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. Mieszkańcy terenów objętych alertem powinni zachować ostrożność, śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.

Polscy Łowcy Burz piszą wprost, że do Polski nadciąga gigantyczna śnieżyca. "W niedzielę do naszego kraju wkroczą intensywne opady śniegu związane z systemem frontów atmosferycznych niżu, który będzie się przemieszczał z rejonu Zatoki Genueńskiej w stronę Ukrainy. Śnieżycom będzie towarzyszył silny i porywisty wiatr wschodni (w porywach do ok. 60-70 km/h. W ciągu 24 godzin trwania opadów miejscami w pasie od Śląska po Zamojszczyznę oraz na terenach górskich i podgórskich może spaść ponad 30 cm śniegu" - napisali na Facebooku.

Nawet -19

Do Warszawy śnieżyca dotrze w nocy z niedzieli na poniedziałek. To oznacza, że nad ranem może dojść do paraliżu komunikacyjnego. Lepiej wyjść wcześniej z domu i przygotować się na opóźnienie odjazdu pociągów, autobusów czy tramwajów.

Oprócz śniegu, szczególnie dokuczliwy będzie bardzo duży mróz. IMGW prognozuje, że w nocy temperatura spadnie nawet do -19 stopni C. Z kolei w poniedziałek termometry pokażą -11 stopni w najcieplejszym momencie dnia.

Śnieżyce ustąpią dopiero na przełomie wtorku i środy. Niebezpiecznie niskich temperatur należy spodziewać się do końca tygodnia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Pożar kamienicy w Piastowie. Dwie osoby nie żyją

  • Kolejny pożar w Piastowie. Tym razem wybuchł w bloku

  • Oblężenie w sklepach w Warszawie. Tłumy ruszyły na zakupy

źródło: IMGWzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >