Kolejny pożar w Piastowie. Tym razem ogień wybuchł w bloku

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2021
Pożar w PiastowieŹródło: czytelnik

Pożar w bloku przy ulicy Wysockiego w Piastowie. Pierwsze doniesienia brzmiały bardzo poważnie, ponieważ z okien wychodziły kłęby dymu.

Pożar w bloku

Ogień wybuchł w kuchni w mieszkaniu na 6. piętrze. Właścicieli nie było w środku, ale znajdowali się w pobliżu. Kiedy zobaczyli dym wychodzący ze swoich okien natychmiast ruszyli, by ratować dobytek. W międzyczasie zaniepokojeni sąsiedzi wezwali strażaków.

- Właściciele bardzo szybko pojawili się na miejscu, otworzyli ratownikom drzwi - relacjonował kpt. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. I dodał, że pożar nie zdążył się rozwinąć dlatego ewakuacja bloku nie była konieczna.

- Pożar objął tylko kuchnię. Nie znamy dokładnej przyczyny, ale prawdopodobnie doszło do zwarcia - podsumował Kierzkowski.

Pożar kamienicy w Piastowie. Dwie osoby nie żyjąPożar kamienicy w Piastowie. Dwie osoby nie żyjąCzytaj dalej

Dwie osoby nie żyją

Mieszkańcy Piastowa nie kryją, że to jakieś fatum. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, kilka godzin wcześniej doszło do pożaru w kamienicy przy ulicy Dworcowej. "Okropność jednego jeszcze nie dogasili a tu już kolejny. Boże co się dzieje" - czytamy w komentarzach na grupie zrzeszającej sąsiadów z miejscowości.

W poprzednim pożarze zginęły dwie osoby, a w akcji ratunkowej udział brało 11 zastępów straży pożarnej. Ogień dotarł na poddasze. Strażacy musieli robić otwory w dachu, by ugasić płomienie. Ratownicy ewakuowali 26 osób. Część mieszkańców samodzielnie opuściło budynek.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: czytelnicy

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News