wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Wyszków. Rzucił się z siekierą na funkcjonariuszy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Wyszków. Rzucił się z siekierą na funkcjonariuszy

Wyszków
PAWEL NOWAK/AGENCJA SE/East News

Funkcjonariusze z Wyszkowa przyjęli zgłoszenie 89-latka w sprawie agresywnego zachowania 54-letniego syna. Po przybyciu na miejsce mężczyzna rzucił się na policjantów z siekierą w ręku.

Zgłoszenie w sprawie wpłynęło w ostatni poniedziałek, w godzinach porannych. 89-latek, przestraszony zachowaniem syna, poprosił o pomoc. Policjanci musieli użyć gazu pieprzowego i środków przymusu bezpośredniego, by doprowadzić 54-latka do porządku.

Rzucił się z siekierą na funkcjonariuszy

- Wizyta funkcjonariuszy nie spodobała się agresorowi, który wziął do ręki siekierę i wykrzykując słowa wulgarne zaczął biec w stronę mundurowych - informuje Damian Wroczyński z wyszkowskiej policji.

Senior zeznał, że wielokrotnie padał ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej ze strony syna. Zatrzymany pod wpływem alkoholu miał wyzywać, szarpać i bić własnego ojca. - W dniu interwencji syn wrócił pijany ze sklepu, rzucił puszką z piwem w ojca oraz uderzył go - dodaje Wroczyński.

W chwili zatrzymania 54-latek miał prawie trzy promile alkoholu we krwi. Po wytrzeźwieniu przekazano go prokuraturze, która postawiła mu zarzuty czynnej napaści z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci siekiery na funkcjonariuszy oraz znęcania się nad 89-letnim ojcem.

W czwartek rano Sąd Rejonowy w Wyszkowie zastosował wobec oskarżonego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi: Wyszków
Powiązane