wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Wołomin. Nowe fakty w sprawie śmierci dwóch 13-latek
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:31

Wołomin. Nowe fakty w sprawie śmierci dwóch 13-latek

Wołomin
Zdjęcie ilustracyjne: DOMIN/AGENCJA SE/East News

Wołomin. Grzybiarz we wtorek, późnym popołudniem odkrył dwa ciała 13-letnich dziewczynek. Ich poszukiwania ruszyły w nocy z 30 na 31 sierpnia. Ujawniono, że zaginione miały wisieć na wierzbie, w zagajniku, koło Dobczyna.

31 sierpnia informowaliśmy o odnalezieniu ciał dwóch trzynastolatek. Nastolatki zaginęły w nocy z poniedziałku na wtorek. Wielogodzinne działania policji nie przynosiły oczekiwanego efektu. Do finału poszukiwań przyczynił się grzybiarz, który przypadkowo natknął się na uczennice.

Dziewczynki nie były ze sobą spokrewnione. Jedna z nich była mieszkanką powiatu wołomińskiego. Druga mieszkała w Warszawie.

Wołomin. Nowe fakty ws. śmierci 13-latek

We wtorek udało nam się nieoficjalnie ustalić, że mogło dojść do rozszerzonego samobójstwa. Kolejnych niepokojących informacji dostarczyła "Gazeta Wyborcza". Dziennikarze odkryli, że ciała 13-latek miały być powieszone na wierzbie.

Nadzór nad sprawą przejęła warszawsko-praska prokuratura. - Prokurator pojechał na miejsce zdarzenia i bierze udział w oględzinach zwłok. Będziemy zbierać wszelkie informacje i materiały. Zabezpieczamy komputery, telefony tych dziewczynek, będziemy przesłuchiwać osoby najbliższe i otoczenie - przekazała dla wtv.pl prokuratorka Katarzyna Skrzeczkowska.

Każda hipoteza jest brana pod uwagę i pod takim kątem jest zbierany materiał dowodowy. Dopóki nie będziemy mieli protokołu i pełnej opinii z sekcji zwłok i nie będzie opinii, nie można nic zakładać - dodawała.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, gazetawyborcza.pl zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne: DOMIN/AGENCJA SE/East News