wawainfo.pl > Wiadomości > Woda wlewa się do metra, kolej nie kursuje. Ulica przy domu Kaczyńskiego zalana
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:28

Woda wlewa się do metra, kolej nie kursuje. Ulica przy domu Kaczyńskiego zalana

Zalane ulice
Zalane ulice

Woda wlewa się do metra. Na stacji Młociny zamknięte zostało północne wejście. Są też utrudnienia w kursowaniu kolei na Mazowszu.

- Mamy właśnie 120 interwencji obsługiwanych, najwięcej z nich w samej Warszawie - mówi Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. - Strażacy intensywnie pracują, mamy do czynienia głównie z podtopieniami ulic. Wiatr osiąga nawet 110 km/h, dlatego apeluję o ostrożność.

W związku z uszkodzoną siecią trakcyjną w Ożarowie Mazowieckim wstrzymany został ruch pociągów Kolei Mazowieckich w obu kierunkach.

Zalane są ulice na Żoliborzu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje: Warszawa Bielany opady w ciągu 30 minut wyniosły 37,4mm (z tego w ciągu 10 min prawie 20mm) - jest to połowa normy miesięcznej dla czerwca Warszawa Śródmieście natężenie opadu było mniejsze a suma opadu wyniosła niecałe 20mm

Zalane wejście do metra. Skutki burzy nad Warszawą

- Głowica północna wejścia na - Stacji Młociny jest wyłączona z ruchu, nie wpływa to na ruch pociągów - podał Paweł Siedlecki z biura prasowego warszawskiego metra.

- Sytuacja zmienia się dynamicznie, jednak w tej chwili można bez problemu dojechać na każdą ze stacji - dodał.

Na Żoliborzu i Bielanach zalane są ulice.

Problemy pojawiły się jednak nie tylko w metrze, ale też w ruchu pociągowym - uszkodzona sieć trakcyjna w Ożarowie Mazowieckim. ZTM poinformowało o wzajemnym honorowaniu biletów Kolei Mazowieckich w autobusach linii 713 i 743 oraz tramwajów linii 10 na trasie od Cmentarza Wolskiego do Dworca Centralnego.

Utrudnienia pojawiły się również na trasie Warszawa-Dęblin oraz Warszawa-Kutno.

Odwołano pociągi na trasie Błonie - Warszawa Zachodnia. Pociągi jeździć będą rzadziej, a część z nich funkcjonować będzie jako komunikacja zastępcza na problematycznej trasie.

Utrudnienia na trasach do Modlina

Utrudnienia pojawiły się również na relacji Modlin - Warszawa Lotnisko Chopina. Pociągi mogą być opóźnione lub nawet odwołane.

Podobna sytuacja wystąpiła również na trasie w kierunku Działdowa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: wawainfo.pl

Powiązane