wawainfo.pl

Woda wlewa się do metra, kolej nie kursuje. Ulica przy domu Kaczyńskiego zalana

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Woda wlewa się do metra. Na stacji Młociny zamknięte zostało północne wejście. Są też utrudnienia w kursowaniu kolei na Mazowszu.

- Mamy właśnie 120 interwencji obsługiwanych, najwięcej z nich w samej Warszawie - mówi Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. - Strażacy intensywnie pracują, mamy do czynienia głównie z podtopieniami ulic. Wiatr osiąga nawet 110 km/h, dlatego apeluję o ostrożność.

W związku z uszkodzoną siecią trakcyjną w Ożarowie Mazowieckim wstrzymany został ruch pociągów Kolei Mazowieckich w obu kierunkach.

Zalane są ulice na Żoliborzu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje: Warszawa Bielany opady w ciągu 30 minut wyniosły 37,4mm (z tego w ciągu 10 min prawie 20mm) - jest to połowa normy miesięcznej dla czerwca Warszawa Śródmieście natężenie opadu było mniejsze a suma opadu wyniosła niecałe 20mm

Zalane wejście do metra. Skutki burzy nad Warszawą

- Głowica północna wejścia na - Stacji Młociny jest wyłączona z ruchu , nie wpływa to na ruch pociągów - podał Paweł Siedlecki z biura prasowego warszawskiego metra.

- Sytuacja zmienia się dynamicznie, jednak w tej chwili można bez problemu dojechać na każdą ze stacji - dodał.

Na Żoliborzu i Bielanach zalane są ulice.

Problemy pojawiły się jednak nie tylko w metrze, ale też w ruchu pociągowym - uszkodzona sieć trakcyjna w Ożarowie Mazowieckim. ZTM poinformowało o wzajemnym honorowaniu biletów Kolei Mazowieckich w autobusach linii 713 i 743 oraz tramwajów linii 10 na trasie od Cmentarza Wolskiego do Dworca Centralnego.

Utrudnienia pojawiły się również na trasie Warszawa-Dęblin oraz Warszawa-Kutno.

Odwołano pociągi na trasie Błonie - Warszawa Zachodnia. Pociągi jeździć będą rzadziej, a część z nich funkcjonować będzie jako komunikacja zastępcza na problematycznej trasie.

Utrudnienia na trasach do Modlina

Utrudnienia pojawiły się również na relacji Modlin - Warszawa Lotnisko Chopina. Pociągi mogą być opóźnione lub nawet odwołane.

Podobna sytuacja wystąpiła również na trasie w kierunku Działdowa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: wawainfo.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV i Wawa Info. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]