wawainfo.pl > Dzielnice > Żeby dostać się na basen, trzeba czekać godzinę w upale. Jak wygląda sytuacja na warszawskich kąpieliskach?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Żeby dostać się na basen, trzeba czekać godzinę w upale. Jak wygląda sytuacja na warszawskich kąpieliskach?

Basen
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Ogromne kolejki mimo upałów przy warszawskich kąpieliskach. Na wejście do parku wodnego w Powsinie trzeba czekać około godziny. Ratownicy zaś ostrzegają, że Wisła nie jest dobrym miejscem do kąpieli.

W taką pogodę należy szczególnie uważać na przegrzanie i pić dużo wody, szczególnie stojąc w tak długich kolejkach.

Ogromne kolejki do warszawskich basenów. Na wejście trzeba czekać nawet godzinę

Gorący weekend zachęcił wiele osób do wizyt na basenach i w parkach wodnych oraz na kąpieliskach. To oznacza jednak o wiele większy tłumy w tych miejscach.

Prócz warszawskich plaż, na których trudno znaleźć miejsce, są również parki wodne, jak ten w Powsinie. Osoby, które chciałyby skorzystać z możliwości kąpieli, musiały długo czekać na swoją kolej - niektórzy w potężnym upale stali ponad godzinę, by dostać się na miejsce.

Jest to spowodowane m.in. ograniczeniami pandemicznymi, które wciąż obowiązują. Według regulaminu, na basenie w Powsinie nie może przebywać więcej niż 400 osób. Wielu z wizytujących przychodzi jednak odpocząć na dłużej niż godzinę, w związku z tym basen jest przez cały czas pełny.

Wciąż obowiązuje również zasada dystansu społecznego, co w przedstawionych warunkach nie jest łatwe, ale w ramach kąpieliska - zachowywane.

Wisła niebezpieczna. Nie warto się w niej kąpać

Skoro kolejki do basenów ciągną się godzinami, może w takim razie warto skorzystać z okazji i wybrać się nad Wisłę? Nie jest to żaden problem, ale lepiej wstrzymać się z kąpielą w rzece.

Ratownicy przestrzegają, że Wisła, prócz tego, że bardzo zanieczyszczona, ma również bardzo silne prądy, które mogą zagrozić naszemu życiu i zdrowiu.

Nie warto próbować swoich sił w starciu z rzeką i należy pamiętać, by absolutnie nie wchodzić do niej po spożyciu alkoholu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane