wawainfo.pl > Mazowsze > Wołomin: w mieście i powiecie zalane drogi i ogródki
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Wołomin: w mieście i powiecie zalane drogi i ogródki

Wołomin
Joanna Rudnik & wawainfo.pl

Powiat wołomiński stał się ofiarą szalejącego żywiołu. W Wołominie i okolicznych miejscowościach zalane są drogi, ulice i podwórka. Wcześniej na niebie mieszkańcy mogli zobaczyć błyskawice, a przed ich domami lał potężny deszcz.

Wołominianie dzielili się swoimi zdjęciami i filmami w mediach społecznościowych, pokazując, że sytuacja w powiecie jest bardzo trudna.

Wołomin: zalane drogi i podwórka. Wcześniej mieszkańców zaskoczyła ulewa

Ok. godziny 18 nad Wołominem zobaczyć można było nie tylko ciemne chmury, ale również nadchodzące z południa błyskawice. Niedługo później zaskoczył ich ulewny deszcz.

Zaledwie kilkanaście minut później silny wiatr i nawałnica dały się we znaki - zalane zostały jezdnie i drogi, podlane ogródki i piwnice niektórych domów.

- W tej chwili strażacy zajęli się już około czterdziestoma zgłoszeniami, a kolejne czterdzieści przed nimi - mówił st. bryg. Wiesław Drosio ze straży pożarnej w Wołominie.

- Problemem są przede wszystkim oderwane gałęzie, konary na liniach wysokiego napięcia, zalane piwnice i drogi - informował.

Mieszkańcy pokazali filmy i zdjęcia - pływające ulice

Mieszkańcy pokazali, że w całym mieście studzienki kanalizacyjne nie nadążały z przyjmowaniem wody. Zalane były m.in. ul. Siedzikówny, Duczkowska i Legionów. W wodzie pływało również rondo Bitwy Warszawskiej.

Pływał również dworcowy parking. Woda całkowicie zalała znajdujące się obok samochody.

Zalany został również tunel przebiegający pod wiaduktem. Niektóre auta nie były w stanie jechać.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Joanna Rudnik & wawainfo.pl