wawainfo.pl > Wiadomości > Wielki protest Agrounii w Warszawie. W przeciągu kilku najbliższych tygodni w stolicy pojawią się traktory
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:30

Wielki protest Agrounii w Warszawie. W przeciągu kilku najbliższych tygodni w stolicy pojawią się traktory

Agrounia protest
facebook.com/Agrounia, Jan Bielecki/East News

Już w przeciągu najbliższych tygodni Warszawę zablokują traktory. Podczas konferencji prasowej w czasie protestu rolników, lider Agrounii Michał Kołodziejczak zapowiedział ogólnopolski strajk.

Agrounia zapowiada paraliż Warszawy

Rolnicy, którzy od kilku dni strajkują na polskich drogach, są rozgoryczeni faktem, że Mateusz Morawiecki zignorował ich apel dotyczący spotkania.

- To, że premier nie odpowiedział, to też jest informacja dla wszystkich ludzi i to też dzięki nam wszyscy w Polsce wiedzą, że naszym premierem jest tchórz, bankster, który chce, żebyśmy żyli za miskę ryżu, żebyśmy nie mieli podmiotowości, pieniędzy - powiedział lider organizacji Michał Kołodziejczak.

W związku z zaistniałą sytuacją, Agrounia planuje podjąć radykalne kroki, by problemy mieszkańców wsi zostały ostatecznie zauważone przez rząd.

Kolejnym etapem ma być ogólnopolski strajk, który już dzisiaj zapowiedział Kołodziejczak podczas konferencji prasowej pod Piotrkowem Trybunalskim.

- Zapowiadamy, w ciągu maksymalnie czterech tygodni, podejrzewam, że uda nam się to zrobić dużo szybciej, paraliż całego kraju. Będą blokady całego kraju - poinformował Kołodziejczak, po czym zasugerował, że głównym punktem strajku będzie wjazd do stolicy.

Kołodziejczak vs Morawiecki

- Nie wykluczamy tego też, że staramy się w pełni legalnie, zgłosić wjazd traktorów do Warszawy. Potrzebujemy trochę czasu, bo potrzebujemy zgłosić manifestacje, zgromadzenia w różnych miejscach kraju - powiedział.

W związku z tym, że rolnicy uważają, że ich postulaty nie tyle zostały niespełnione, czy nawet niewysłuchane, Kołodziejczak zwrócił się bezpośrednio do premiera Morawieckiego.

- Mateusz, idziemy po ciebie. I pójdziemy, bo dzisiaj mamy wybór: albo my, albo ty - zagroził lider Agrounii.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, facebook.com/Agrounia

Źródło zdjęcia: facebook.com/Agrounia, Jan Bielecki/East News

Tagi: protesty
Powiązane