wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Wielki marsz dla zwierząt w Warszawie. Uczestnicy ruszą pod Ministerstwo Rolnictwa i Sejm
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:33

Wielki marsz dla zwierząt w Warszawie. Uczestnicy ruszą pod Ministerstwo Rolnictwa i Sejm

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W poniedziałek 4 października odbędzie się Wielki marsz dla zwierząt organizowany przez Fundację Viva!. Uczestnicy zamierzają protestować docelowo pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pod Sejmem. Start zaplanowano na godzinę 17.00.

Wielki marsz dla zwierząt w Warszawie

Minął rok od ogłoszenia przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Projekt “Piątka dla zwierząt” zawierał pięć propozycji dotyczących ochrony zwierząt. Były to m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach widowiskowych, ograniczenie uboju rytualnego. Sam Jarosław Kaczyński był zwolennikiem tego projektu i zapowiadał, że "poprą go dobrzy ludzie".

Piątka dla zwierząt opierała się na następujących filarach: humanitarne traktowanie, kontrola społeczna ochrony zdrowia, precyzyjne prawo, bezpieczne schroniska i koniec z łańcuchami. Jak przypomina Onet prace nad ustawą zostały jednak zamrożone.

Marsz ma ruszyć z placu Trzech Krzyży. Stamtąd uczestnicy przejdą w stronę Kancelarii Sejmu i pod Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Aktywiści zamierzają przypomnieć rządzącym o projekcie "Piątka dla zwierząt" i zapytać co w tej sprawie jest robione.

"Nie mów: „innym razem pójdę” albo “będę z Wami duchem”. Nie będzie innego razu. Musimy działać teraz. To ostatnia szansa i musimy pokazać, że dobro zwierząt jest dla nas ważne" - apelują aktywiści w poście na Facebooku.

O potencjalnych utrudnieniach poinformował także Warszawski Transport Publiczny. - W związku z planowanym w godzinach 16:00 do 20:00 zgromadzeniem publicznym na pl. Trzech Krzyży i przemarszem na trasie : Żurawia, Parkingowa, Wspólna, Krucza, Żurawia, pl.Trzech Krzyży, al.Ujazdowskie, Matejki, Wiejska mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu autobusów linii : 108, 109, 116, 118, 127, 166, 171, 180, 195, 222, 503, 518 i E-2. Autobusy mogą być kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi szlakami komunikacyjnymi . Możliwe opóźnienia kursów - informuje WTP w komunikacie.

Marsz jest organizowany przez: Koalicja dla Zwierząt – Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Otwarte Klatki, OTOZ Animals, a także Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane.

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Twitter, Onet

Powiązane