wawainfo.pl > Ulice > Ważna decyzja ZTM. Koniec z wydzielonymi strefami w autobusach
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

Ważna decyzja ZTM. Koniec z wydzielonymi strefami w autobusach

Od poniedziałku nie obowiązują wydzielone strefy w transporcie publicznym
Facebook.com/tramwaje.warszawa

Wprowadzone wraz z innymi obostrzeniami epidemicznymi strefy buforowe w stołecznej komunikacji miejskiej w poniedziałek przestały obowiązywać.

W poniedziałek w pojazdach komunikacji miejskiej w Warszawie przestały obowiązywać wydzielone strefy oddzielające kierowców od pasażerów.

- A wiesz, że od poniedziałku z tramwajów i ze wszystkich pojazdów Warszawski Transport Publiczny znikają strefy buforowe? - czytamy na stronie Tramwajów Warszawskich.

Zmiany te nie oznaczają jednak całkowitego zniesienia obostrzeń epidemicznych w pojazdach stołecznej komunikacji miejskiej. W dalszym ciągu obowiązkowe jest zasłanianianie ust i nosa za pomocą maseczki oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu od pozostałych pasażerów.

W pojazdach komunikacji miejskiej wciąż pozostają w mocy także limity pasażerów.

- W pojazdach obowiązuje ograniczenie pojemności do 75 procent - informacje z aktualnymi limitami są naklejone przy drzwiach - informuje Warszawski Transport Publiczny.

- Tego typu decyzje są podejmowane wraz ze zmianą sytuacji epidemicznej - tłumaczy w rozmowie z Wawa Info rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Tomasz Kunert.

- W tej chwili sytuacja zmieniła się na tyle, że mamy dużą grupę osób zaszczepionych i niską liczbę osób zakażonych w województwie mazowieckim, co wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, dlatego zdecydowaliśmy się znieść te strefy buforowe - wyjaśnia Kunert.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: Wawainfo.pl

Zdjęcie główne: Facebook.com/tramwaje.warszawa

Powiązane