wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawa bez miejskiego Sylwestra
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:34

Warszawa bez miejskiego Sylwestra

Sylwester Warszawa
Miasto Stołeczne Warszawa

wStołeczny ratusz podjął decyzję o odwołaniu miejskiego sylwestra w Warszawie. Powód? Rozwijająca się czwarta fala pandemii. Będzie to drugi rok z rzędu, kiedy to warszawiacy nie przywitają Nowego Roku razem podczas imprezy plenerowej.

W rozmowie z TVN Warszawa, rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk tłumaczy, że powodem odwołania wydarzenia jest brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego podczas zabawy.

- W żywiołowych okolicznościach z jakimi mamy do czynienia podczas imprezy sylwestrowej, bardzo trudno jest zadbać o obostrzenia covidowe. Czwarta fala epidemii mocno się nakręca, co widzimy w miejskich szpitalach - mówi rzecznik stołecznego ratusza.

Jak dodaje, szczyt zakażeń jest jeszcze przed nami, dlatego musimy odpuścić sobie duże wydarzenia wspólne.

Przypomnijmy, że to już drugi rok z rzędu, kiedy miejska impreza z okazji sylwestra nie odbędzie się.

W ubiegłym roku rząd wprowadził kwarantannę narodową, która obowiązywała od 28 grudnia do 17 stycznia. Dodatkowo w noc sylwestrową obowiązywał zakaz przemieszczenia od godziny 19:00 31 stycznia, do godziny 6:00 1 stycznia. Czy to samo czeka nas w tym roku?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, "TVN Warszawa"

Powiązane