wawainfo.pl

east news

Rząd wprowadza kwarantannę narodową. Zakaz przemieszczania się w sylwestra, zamknięte galerie w Warszawie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Narodowa Kwarantanna

Minister Zdrowia w czwartek powiedział, jak ma wyglądać Narodowa Kwarantanna, która obowiązywać będzie również mieszkańców Warszawy i Mazowsza. - Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą galerie handlowe, z wyjątkiem między innymi sklepów spożywczych i drogerii - wymienił Adam Niedzielski.

- Zamykamy hotele również na ruch służbowy. Szczególnie w kontekście tego co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii - wyjaśnił minister.

Z kolei w noc sylwestrową wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się od godziny 19 wieczorem do godziny 6 nad ranem. W tym czasie będzie można wychodzić z domu tylko do pracy, lekarza lub apteki. Osoby, które złamią zakaz, będą musiały liczyć się z dotkliwymi karami.

Nie będzie wigilii w Warszawie

Z powodu pandemii koronawirusa władze stolicy odwołały tzw. miejską wigilię. W tym roku tego rodzaju wydarzenie nie mogłoby się odbyć ze względu na obowiązujące restrykcje. W zamian potrzebujący otrzymają świąteczne paczki. Osoby, które do 20 grudnia zgłoszą taką potrzebę przez specjalną infolinię - pod numerami telefonu (22) 11 202 44 albo (22) 188 14 54 - otrzymają je pod drzwi. Chętni do ich roznoszenia mogą zgłosić się do pomocy poprzez stronę warszawskiego wolontariatu: ochotnicy.waw.pl lub pisząc na adres [email protected].

- Święta to czas dzielenia się dobrem, życzliwością i ciepłem. Większość z nas ma okazję, żeby doświadczyć tego na rodzinnych spotkaniach przy choince. Ale możemy też pomóc tym, którzy bez naszego wsparcia nie doświadczą świątecznej atmosfery. Dlatego po raz kolejny organizujemy Warszawską Wigilię dla potrzebujących z dostawą. Warto pomagać, warto dzielić się dobrem, zwłaszcza w święta - mówił w nagraniu promującym akcję prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W ubiegłym roku Warszawskie Spotkanie Wigilijne odbyło się 15 grudnia na ulicy Ząbkowskiej. Na gości czekała zupa grzybowa, mogli również wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Dla dzieci przygotowano warsztaty i zajęcia, podczas których mogły stworzyć własne prezenty.

Odwołany Sylwester

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano miejskiego sylwestra. Już w październiku władze stolicy zapowiadały, że nie będzie tego wydarzenia. Jak pisaliśmy, kolejnym względem odwołania imprezy są kwestie finansowe. Organizacja miejskiej zabawy sylwestrowej to koszt kilku mln złotych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:[EMBED-1119]

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >