wawainfo.pl
nowe obostrzenia

east news

Rząd wprowadza kwarantannę narodową. Zakaz przemieszczania się w sylwestra, zamknięte galerie w Warszawie

17 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę domową - powiedział w czwartek minister zdrowia. W Warszawie zamknięte zostaną galerie handlowe, a w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się od godziny 19 do godziny 6. Z powodu ko

Narodowa Kwarantanna

Minister Zdrowia w czwartek powiedział, jak ma wyglądać Narodowa Kwarantanna, która obowiązywać będzie również mieszkańców Warszawy i Mazowsza. - Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą galerie handlowe, z wyjątkiem między innymi sklepów spożywczych i drogerii - wymienił Adam Niedzielski.

- Zamykamy hotele również na ruch służbowy. Szczególnie w kontekście tego co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii - wyjaśnił minister.

Z kolei w noc sylwestrową wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się od godziny 19 wieczorem do godziny 6 nad ranem. W tym czasie będzie można wychodzić z domu tylko do pracy, lekarza lub apteki. Osoby, które złamią zakaz, będą musiały liczyć się z dotkliwymi karami.

Nie będzie wigilii w Warszawie

Z powodu pandemii koronawirusa władze stolicy odwołały tzw. miejską wigilię. W tym roku tego rodzaju wydarzenie nie mogłoby się odbyć ze względu na obowiązujące restrykcje. W zamian potrzebujący otrzymają świąteczne paczki. Osoby, które do 20 grudnia zgłoszą taką potrzebę przez specjalną infolinię - pod numerami telefonu (22) 11 202 44 albo (22) 188 14 54 - otrzymają je pod drzwi. Chętni do ich roznoszenia mogą zgłosić się do pomocy poprzez stronę warszawskiego wolontariatu: ochotnicy.waw.pl lub pisząc na adres warszawa@wolnemiejsce.pl.

- Święta to czas dzielenia się dobrem, życzliwością i ciepłem. Większość z nas ma okazję, żeby doświadczyć tego na rodzinnych spotkaniach przy choince. Ale możemy też pomóc tym, którzy bez naszego wsparcia nie doświadczą świątecznej atmosfery. Dlatego po raz kolejny organizujemy Warszawską Wigilię dla potrzebujących z dostawą. Warto pomagać, warto dzielić się dobrem, zwłaszcza w święta - mówił w nagraniu promującym akcję prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W ubiegłym roku Warszawskie Spotkanie Wigilijne odbyło się 15 grudnia na ulicy Ząbkowskiej. Na gości czekała zupa grzybowa, mogli również wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Dla dzieci przygotowano warsztaty i zajęcia, podczas których mogły stworzyć własne prezenty.

Odwołany Sylwester

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano miejskiego sylwestra. Już w październiku władze stolicy zapowiadały, że nie będzie tego wydarzenia. Jak pisaliśmy, kolejnym względem odwołania imprezy są kwestie finansowe. Organizacja miejskiej zabawy sylwestrowej to koszt kilku mln złotych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:[EMBED-1119]

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >