wawainfo.pl

Adrian Grycuk/Wikimedia Commons

Robotnicy chcieli przygnieść Panią Ewę płytą nagrobną

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

67-letnia Ewa Wrzesińska nie spodziewała się tego co ją spotka podczas wizyty na grobach przed zbliżającym się Świętem Zmarłych. Sprzed pomniku jej bliskich po 60 latach zniknęła ławka. Przy próbie wyjaśnień z pracującymi obok kamieniarzami - usłyszała, że jedna z płyt może zaraz spaść ... na nią. A wszystko przez sentyment do ławki.

Kobieta nie wierzyła własnym oczom, gdy po kilkudziesięciu latach ławka z metalowym stelażem i zielonymi deskami, po prostu zniknęła.

Jak relacjonowała dziennikarzom Super Expressu - w ziemi zostały jedynie cztery kikuty po odciętych nogach. Ławka nie miała dla Pani Ewy wartości materialnej, natomiast miała wartość sentymentalną gdyż stawiała ją jej mama, która w międzyczasie zmarła.

- W ubiegły poniedziałek przyszłam na cmentarz posprzątać grób mojej mamy przed zbliżającym się świętem. Stanęłam zdumiona . Ławka, która była tu wmurowana prawie 60 lat temu zniknęła - opowiedziała pani Ewa Super Expressowi.

Kobieta podczas wizyty na cmentarzu zauważyła pracujących obok robotników z firmy kamieniarskiej. Była pewna, że to właśnie Ci panowie są odpowiedzialni za wycięcie ławki. Według niej, dzięki przesunięciu ławki, kamieniarze mieliby lepszy dostęp do budowanego pomnika.

Między kobietą a robotnikami doszło do szarpaniny.

Według relacji Pani Ewy, jeden z robotników miał wygrażać się wobec niej słowami - Przejedziemy pani po nogach. Przy czym drugi wtórował mu - Zaraz może na panią ta płyta przypadkiem upaść.

Sprawę zgłosiła na policję. Zanim jednak patrol dotarł na miejsce - robotników już tam nie było.

Oprócz policji Pani Ewa zgłosiła sprawę do zarządu cmentarza. Ten jednak co do samej ławki - rozkłada ręce - gdyż zarząd nie odpowiada za szkody, kradzieże czy zdarzenia losowe.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Śmigłowiec LPR lądował na ulicy

  • Samochody przygniecione gałęziami. Wiatr daje się warszawiakom we znaki

  • W Warszawie rusza akcja "Hiena"

Źródło: wawainfo.pl, "Super Express"

Tagi:

Podobne artykuły

Dzielnice

E-taca na Ursynowie. W jednej z parafii ofiarę można złożyć elektronicznie
Czytaj więcej >

Dzielnice

GDDKiA zażądało od wykonawcy przeglądu kanalizacji w związku z zalaniem węzła Patriotów
Czytaj więcej >

Dzielnice

Białołęka: na Żeraniu rój pszczół zatrzymał się na znaku drogowym
Czytaj więcej >

Dzielnice

Żeby dostać się na basen, trzeba czekać godzinę w upale. Jak wygląda sytuacja na warszawskich kąpieliskach?
Czytaj więcej >

Dzielnice

Problemy z kanalizacją i ciągłe zalewanie bloków na Bielanach. Problemy przy ul. Gwiaździstej i Klaudyny
Czytaj więcej >

Dzielnice

Policjanci z Targówka udaremnili próbę samobójczą. Mężczyzna został odwieziony do szpitala
Czytaj więcej >
Jakub Bujnik

Warsztat dziennikarski szkoliłem w zespole redaktorów i wydawców redakcji TVN24. Następnie przez kilka lat pracowałem jako reporter w największym branżowym portalu lotniczym w Polsce - pasazer.com. Tam sprawowałem funkcje redaktora prowadzącego, zajmującego się wszystkim redakcjami serwisu. Publikowałem również na łamach portalu turystycznego Fly4Free.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]