wawainfo.pl > Dzielnice > Robotnicy chcieli przygnieść Panią Ewę płytą nagrobną
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:37

Robotnicy chcieli przygnieść Panią Ewę płytą nagrobną

Cmentarz Bródnowski
Adrian Grycuk/Wikimedia Commons

67-letnia Ewa Wrzesińska nie spodziewała się tego co ją spotka podczas wizyty na grobach przed zbliżającym się Świętem Zmarłych. Sprzed pomniku jej bliskich po 60 latach zniknęła ławka. Przy próbie wyjaśnień z pracującymi obok kamieniarzami - usłyszała, że jedna z płyt może zaraz spaść ... na nią. A wszystko przez sentyment do ławki.

Kobieta nie wierzyła własnym oczom, gdy po kilkudziesięciu latach ławka z metalowym stelażem i zielonymi deskami, po prostu zniknęła.

Jak relacjonowała dziennikarzom Super Expressu - w ziemi zostały jedynie cztery kikuty po odciętych nogach. Ławka nie miała dla Pani Ewy wartości materialnej, natomiast miała wartość sentymentalną gdyż stawiała ją jej mama, która w międzyczasie zmarła.

- W ubiegły poniedziałek przyszłam na cmentarz posprzątać grób mojej mamy przed zbliżającym się świętem. Stanęłam zdumiona . Ławka, która była tu wmurowana prawie 60 lat temu zniknęła - opowiedziała pani Ewa Super Expressowi.

Kobieta podczas wizyty na cmentarzu zauważyła pracujących obok robotników z firmy kamieniarskiej. Była pewna, że to właśnie Ci panowie są odpowiedzialni za wycięcie ławki. Według niej, dzięki przesunięciu ławki, kamieniarze mieliby lepszy dostęp do budowanego pomnika.

Między kobietą a robotnikami doszło do szarpaniny.

Według relacji Pani Ewy, jeden z robotników miał wygrażać się wobec niej słowami - Przejedziemy pani po nogach. Przy czym drugi wtórował mu - Zaraz może na panią ta płyta przypadkiem upaść.

Sprawę zgłosiła na policję. Zanim jednak patrol dotarł na miejsce - robotników już tam nie było.

Oprócz policji Pani Ewa zgłosiła sprawę do zarządu cmentarza. Ten jednak co do samej ławki - rozkłada ręce - gdyż zarząd nie odpowiada za szkody, kradzieże czy zdarzenia losowe.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, "Super Express"