wawainfo.pl > Wiadomości > Stado szczurów biega po centrum Warszawy. Jest nagranie, miasto ma duży problem
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:21

Stado szczurów biega po centrum Warszawy. Jest nagranie, miasto ma duży problem

Szczury w centrum Warszawy
facebook.com/marcin.wolanczuk

Szczury w Warszawie

W poniedziałek (22 lutego) w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać stado bardzo dużych szczurów, które poszukują pożywienia pośród krzaków blisko wejścia do stacji metra Ratusz Arsenał.

Na grupie dzielnicy Muranów użytkownik udostępnił dwudziestosekundowe nagranie, na którym wyraźnie widać, jak z pobliskich krzaków zlatują się szczury, które szukają pożywienia pośród topniejącego śniegu.

Nagranie pokazuje problem

Autor - pan Marcin opatrzył je komentarzem: - Dzika przyroda tuż obok stacji metra Ratusz Arsenał -. Jak ironicznie by on nie brzmiał, ma dużo racji. Szczury w centrum stolicy nie są jednak powodem do dumy, ponieważ oznacza to, że Warszawa może mieć za chwilę duży problem.

Dziko żyjące szczury przenoszą wiele chorób, a w poszukiwaniu jedzenia są w stanie wejść wszędzie. Nie tylko do miejskiej kanalizacji, ale także do piwnic pobliskich domów. Walka z tymi gryzoniami jest niezwykle trudna.

Użytkownicy komentujący wpis na "Forum MURANÓW"  zastanawiają się, co jest przyczyną tej sytuacji.

Komentarze warszawiaków

Pani Maja pisze: - Efekt uboczny dokarmiania chlebem gołębi i kaczek.

Do podobnych wniosków dochodzi pani Kasia: - W metrze są szczury i będą, mają ciepło, żarcie też się znajdzie z okolicznych śmietników i czego im więcej trzeba.

Część komentujących - winą za szybkie rozprzestrzenianie się szczurów - obarcza ludzi, którzy odławiali koty. Pan Waldemar napisał: - Z uporem likwidowaliśmy koty. Kiedyś na podwórku biegało kilka kotów, teraz szczury.  Wzięliśmy się teraz za ptaki. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wielu użytkowników dzieli się wyłącznie sarkastycznymi komentarzami sugerującymi, że świetnie zdają sobie sprawę z problemu, ale na razie nie widzą rozsądnego rozwiązania. Pani Bożena pisze: - Obok jest kfc mają co jeść!!! - Pan Lukas dodaje: - Ale ładne wiewiórki. "Basia, basia".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: facebook.com

Powiązane