wawainfo.pl > Wiadomości > Tłumy na ulicach Warszawy. Ludzie wyszli na zewnątrz, kolejki do restauracji
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Tłumy na ulicach Warszawy. Ludzie wyszli na zewnątrz, kolejki do restauracji

wawainfo.pl

Piękna pogoda

Takich tłumów na ulicach nie było dawno. Słoneczna pogoda i wysoka (jak na luty) temperatura sprawiły, że ludzie w końcu wyszli ze swoich mieszkań i domów. Na spacery ruszyły nie tylko osoby samotne, ale także rodziny i pary.

Młode małżeństwa z dziećmi szczególnie upodobały sobie parki i place zabaw. Na Gocławiu nad Balatonem trudno było znaleźć wolną ławkę, huśtawkę czy zjeżdżalnię.

Nie inaczej wyglądało centrum Warszawy. Na Krakowskim Przedmieściu nie sposób było przecisnąć się pomiędzy spacerującymi ludźmi. By ogrzać się w promieniach słonecznych wyszły zarówno osoby młode jak i starsze.

Kolejki przed restauracjami

Koniec zimy to także radość dla restauratorów dotkniętych pandemią. Mimo, że lokale nie mogą przyjmować gości w środku, to przed popularnymi barami utworzyły się bardzo duże kolejki. Ludzie kupowali jedzenie na wynos i spożywali je podczas spacerów. Niektórzy szukali wolnych ławek, by zjeść na świeżym powietrzu.

Aby dostać obiad trzeba było jednak poczekać. Przed lokalami w Śródmieściu - nawet kilkadziesiąt minut.

Niestety, nie wszyscy wykazali się odpowiedzialnością. Nasz reporter widział jak po lodzie nad Balatonem chodzili mężczyźni. Nie przeszkadzało im to, że pokrywa lodowa topiła się pod ich nogami.

Prognoza na koniec lutego

Jaka pogoda czeka nas w ostatnim tygodniu lutego? Wszystko wskazuje na to, że w Warszawie odwilż się utrzyma. Przez cały tydzień będziemy mogli liczyć na słońce. W poniedziałek i wtorek temperatura wyniesie maksymalnie 9 stopni, a dobrą wiadomością jest to, że w nocy nie będzie mrozów.

Synoptycy podają, że w środę i czwartek nadejdzie jeszcze większa fala ciepła. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą nawet 16 stopni. W kolejny weekend prognozuje się słońce i temperaturę około 8 stopni C.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Powiązane