wawainfo.pl

wawainfo.pl

Tłumy na ulicach Warszawy. Ludzie wyszli na zewnątrz, kolejki do restauracji

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Piękna pogoda

Takich tłumów na ulicach nie było dawno. Słoneczna pogoda i wysoka (jak na luty) temperatura sprawiły, że ludzie w końcu wyszli ze swoich mieszkań i domów. Na spacery ruszyły nie tylko osoby samotne, ale także rodziny i pary.

Młode małżeństwa z dziećmi szczególnie upodobały sobie parki i place zabaw. Na Gocławiu nad Balatonem trudno było znaleźć wolną ławkę, huśtawkę czy zjeżdżalnię.

Nie inaczej wyglądało centrum Warszawy. Na Krakowskim Przedmieściu nie sposób było przecisnąć się pomiędzy spacerującymi ludźmi. By ogrzać się w promieniach słonecznych wyszły zarówno osoby młode jak i starsze.

Kolejki przed restauracjami

Koniec zimy to także radość dla restauratorów dotkniętych pandemią. Mimo, że lokale nie mogą przyjmować gości w środku, to przed popularnymi barami utworzyły się bardzo duże kolejki. Ludzie kupowali jedzenie na wynos i spożywali je podczas spacerów. Niektórzy szukali wolnych ławek, by zjeść na świeżym powietrzu.

Aby dostać obiad trzeba było jednak poczekać. Przed lokalami w Śródmieściu - nawet kilkadziesiąt minut.

Niestety, nie wszyscy wykazali się odpowiedzialnością. Nasz reporter widział jak po lodzie nad Balatonem chodzili mężczyźni. Nie przeszkadzało im to, że pokrywa lodowa topiła się pod ich nogami.

Prognoza na koniec lutego

Jaka pogoda czeka nas w ostatnim tygodniu lutego? Wszystko wskazuje na to, że w Warszawie odwilż się utrzyma. Przez cały tydzień będziemy mogli liczyć na słońce. W poniedziałek i wtorek temperatura wyniesie maksymalnie 9 stopni, a dobrą wiadomością jest to, że w nocy nie będzie mrozów.

Synoptycy podają, że w środę i czwartek nadejdzie jeszcze większa fala ciepła. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą nawet 16 stopni. W kolejny weekend prognozuje się słońce i temperaturę około 8 stopni C.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Płock: mężczyzna nie żyje po interwencji policji. Na jaw wychodzą nowe fakty

  • Wypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkę

  • Nie chcą ronda Praw Kobiet zamiast ronda Dmowskiego. Protest narodowców

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]