wawainfo.pl > Wiadomości > Ceny paliw w Warszawie poszły mocno w górę. Jest najdrożej w całej Polsce
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Ceny paliw w Warszawie poszły mocno w górę. Jest najdrożej w całej Polsce

zdjęcie ilustracyjne
ZTM

Drożyzna

Osoby, które pod koniec lutego tankowały paliwo mogły przeżyć ogromny szok. Ceny na stacjach w stolicy poszły mocno w górę. Na niektórych przekroczona została psychologiczna bariera 5 złotych za litr. To bardzo duża zmiana w porównaniu do stawek z 2020 roku.

Jak czytamy na portalu cenypaliw.pl, ceny benzyny bezołowiowej 95 w Warszawie wahają się od 4,58 do 5,08 złotych za litr, a oleju napędowego od 4,64 do 5,08 zł/l. Najtaniej zatankujemy na stacjach przy sklepach Auchan, a jedną z najdroższych jest Orlen przy Alei Niepodległości. Stacji oferujących paliwo poniżej 4,99 zł/l jest jednak coraz mniej.

Kolejki

Warszawiacy wiedzieli, że tanie paliwo było chociażby przy hipermarkecie Tesco na Górczewskiej. Stacja jednak została zlikwidowana wraz z zamknięciem sklepu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na naszym portalu relacjonowaliśmy też jak wyglądały ceny paliw podczas pierwszej fali pandemii, kiedy w Polsce obowiązywał całkowity lockdown. W kwietniu 2020 roku przy Centrum Handlowym Wola Park bez problemu mogliśmy zatankować 50 litrowy bak do pełna za mniej niż 180 złotych. Litr benzyny kosztował wówczas 3,54 zł.

Takie obniżki spowodowały, że kierowcy czekali w długich kolejkach do dystrybutorów. Jak pisaliśmy, dochodziło do awantur i przepychanek. Parking i ulica Górczewska były kompletnie zakorkowane. Aby zatankować trzeba było odczekać nawet godzinę.

Najdrożej w Warszawie

Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że taka sytuacja nie powróci, a w roku 2021 musimy spodziewać się podwyżek.

- Wiadomości dla kierowców nie są najlepsze. Kolejne dni przyniosą dalszy ciąg tego procesu. Na rynkach światowych było sporo czynników stymulujących wzrosty. Chociażby zmniejszenie produkcji rafinerii amerykańskich spowodowanych atakiem zimy. Mamy do czynienia także z niepokojami związanymi z sytuacją w Jemenie, co może sugerować niepokój związany z produkcją w Arabii Saudyjskiej - skomentował dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl.

I dodał, że ceny w Warszawie nie stanowią ogólnopolskiego standardu. Bogucki wymienił, że w całym kraju średnia cena za litr benzyny to 4,75, czyli 6 groszy więcej niż w poprzednim tygodniu.Olej Napędowy kosztuje z kolei 4,74 zł/l , co oznacza podwyżkę o 5 groszy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, cenypaliw.plzdjęcie główne ilustracyjne: ZTM

Tagi:
Powiązane