wawainfo.pl > Wiadomości > W warszawskich autobusach pojawił się apel, do którego przyłączają się powstańcy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:29

W warszawskich autobusach pojawił się apel, do którego przyłączają się powstańcy

W warszawskich autobusach pojawił się komunikat w związku z nadchodzącą rocznicą Powstania Warszawskiego
Piotr Molecki/East News

Podróżujący warszawską komunikacją miejską mogli zauważyć nowy komunikat wyświetlany na ekranach w autobusach. Związana z nadchodzącym Powstaniem Warszawskim, lecz informacja ma niecodzienny wydźwięk.

Za 4 dni po raz 77. wspominać będziemy Powstanie Warszawskie oraz wszystkich odważnych ludzi, którzy zdecydowali się zaryzykować dla wolnej Warszawy i Polski życie.

Już dziś jednak w warszawskich autobusach pojawił się krótki komunikat. Jest on jednak nieco inny niż dotychczasowe informacje na temat Powstania Warszawskiego.

Komunikat o dyskryminacji w autobusach

Krótka wiadomość to przede wszystkim cytat Mariana Turskiego, który jest jednym z ocaleńców z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Zdecydowano się na wybranie słów historyka na temat dyskryminacji.

"Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi" zdecydowała się na wskazanie, iż obecnie w Polsce miejsce mają niebezpieczne ruchy dotyczące dyskryminacji mniejszości. Wielu historyków oraz naocznych świadków historii wskazuje na niebezpieczne podobieństwa do minionych lat.

"Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana" przeczytać można w warszawskich autobusach.

Pod komunikatem widnieje dopisek "my nie będziemy", pod którym podpisała się Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi.

Przejmujący apel powstańców

Osoby, które na własne oczy doświadczyły tego, do czego prowadzi nienawiść przyłączają się do apelu. Zdjęcie jednego z ekranów z warszawskiego ZTM udostępniono przez Związek Powstańców Warszawskich w mediach społecznościowych.

W dobie, gdy na sile przybiera mowa nienawiści i dyskryminowanie ze względu na orientację seksualną oraz wyznawaną wiarę apel powstańców w momencie nadchodzącej rocznicy PW słowa te wydają się mieć jeszcze większą moc.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Tagi: ZTM autobus
Powiązane