wawainfo.pl

wawainfo

Gęste mgły nad Warszawą i Mazowszem. IMGW wydało ostrzeżenia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Natalia Godek

Ostrzeżenia pogodowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o gęstych mgłach, które będzie można zaobserwować nad Warszawą w przedostatnią noc 2020 r. Pojawią się nad stolicą około godziny 20 i pozostaną do około 8 rano następnego dnia. W ich zasięgu widzialność będzie wynosić około 100 m (miejscami od 50 m do 200 m). Mogą także wystąpić delikatne opady deszczu. Na utrzymanie się mgieł przez całą noc zdecydowanie wpłynie brak wiatru.

Od około godziny 22.00 możemy spodziewać się też lokalnych oblodzeń. Spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza przy powierzchni gruntu spowoduje zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach. Zwracajmy uwagę na to, że śliskie powierzchnie dróg i chodników mogą być niebezpieczne.

W Sylwestra także mgły

Jak poinformował Grzegorz Walijewski Rzecznik Prasowy IMGW-PIB, podobnych warunków możemy spodziewać się także w Sylwestra. Ostatni dzień roku będzie nieco chłodniejszy - w nocy spodziewane są ujemne temperatury. - W stolicy może popadać słaby deszcz i delikatny śnieg. Większe opady spodziewane są natomiast na wschodzie województwa mazowieckiego.

Warto brać pod uwagę fakt, że na Sylwestra Urząd Miasta zaplanował wyjątkowy pokaz laserowych “fajerwerków”. Pogoda w stolicy może wpłynąć na widoczność tego wydarzenia.

Nowy Rok przywita nas deszczem, drobnym śniegiem i chłodem. Niestety białym puchem nie pocieszymy się zbyt długo, ponieważ już w weekend IMGW zapowiada delikatne ocieplenie.

Przypomnijmy, że pierwszymi opadami śniegu warszawiacy mogli cieszyć się pod koniec listopada. Niestety frajda nie trwała zbyt długo, ponieważ warunki pogodowe nie pozwoliły na utrzymanie się pokrywy śnieżnej.

Coraz cieplej

Zmiany klimatu dzieją się na naszych oczach. Klimatolodzy obliczyli, że mijający grudzień był według średniej temperatury miesięcznej o 2,5 stopnia Celsjusza cieplejszy niż dotychczas. Prognozy na styczeń również zapowiadają, że pierwszy miesiąc roku również będzie odbiegał od normy o około 1 stopień na plus.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Tagi:

prognoza pogodyPogoda Warszawa

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Natalia Godek

Jestem redaktorką portalu. Na Wawa Info piszę o sprawach społecznych i kulturalnych. Mam za sobą doświadczenie dziennikarskie w obszarze redaktorskim i dokumentalistycznym w departamencie produkcji TVN, reporterskim i producenckim w telewizji studenckiej Uniwerek.TV oraz public relations w Planecie Robotów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]