wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > W sobotę protest ZNP. Nauczyciele mają dość
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:33

W sobotę protest ZNP. Nauczyciele mają dość

Jan Bielecki/East News
Jan Bielecki/East News (zdjęcie ilustracyjne)

W najbliższą sobotę 9 października odbędzie się protest Związku Nauczycielstwa Polskiego. Środowisko nauczycielskie chce wyrazić swoją dezaprobatę wobec tego, co dzieje się w sferze polityki edukacyjnej. Protest zapowiedział we wtorek prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Protest ZNP w Warszawie

Na wtorkowej konferencji prasowej prezes ZNP przekazał, że w sobotniej manifestacji może wziąć udział maksymalnie 150 osób, co jest uwarunkowane wytycznymi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Ze względu na ograniczenia sanitarne nauczyciele postanowili, że zorganizują kilka zgromadzeń, które mieszczą się w formule dopuszczonej przez sanepid. Szef ZNP ma nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, by te protesty się odbyły.

Broniarz zaznaczył, że sobotnie manifestacje mają być wyraźnym sygnałem, że ZNP nie zgadza się na propozycje, które zawarte są w planach ministra edukacji narodowej Przemysława Czarnka.

"Sprzeciw i naszą dezaprobatę budzi po pierwsze radykalizm przedstawionych przez MEiN zmian - one dotyczą awansu zawodowego, pensum, czasu pracy nauczycieli, sfery ekonomii, wynagrodzeń, a jednocześnie nie zawierają w sobie żadnych działań na rzecz poprawy warunków pracy nauczyciela" - powiedział cytowany przez portal wnp.pl prezes ZNP.

Nauczyciele ostrzegają, że propozycje podwyżek wynagrodzeń będą finansowane z oszczędności, które będą realizowane w kieszeniach nauczyciele, a poza tym w żadnym stopniu nie stanowią formy rekompensaty za zwiększany wymiar czasu pracy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: PAP, wnp.pl

Tagi: protesty
Powiązane