wawainfo.pl > Ulice > Ulica Chmielna zmieni się nie do poznania. Pokazano już wizualizacje, jak będzie wyglądać po przebudowie
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:39

Ulica Chmielna zmieni się nie do poznania. Pokazano już wizualizacje, jak będzie wyglądać po przebudowie

Wiemy, jak będzie wyglądać ulica Chmielna
Miasto Stołeczne Warszawa / Facebook.com/warszawa

Stołeczny ratusz przedstawił plany przebudowy ulicy Chmielnej, która ma się zmienić nie do poznania. Powstaje Nowe Centrum Warszawy.

Na Wawa Info informowaliśmy już o przedstawionym niedawno przez stołeczny ratusz projekcie przebudowy Alei Jerozolimskich.

W ramach projektu budowy Nowego Centrum Warszawy główna arteria miasta zostanie przystosowana do potrzeb pieszych i rowerzystów, poszerzone zostaną chodniki i ścieżki rowerowe.

Pojawią się także dodatkowe pasy zieleni. Okazuje się, że równie spektakularną przemianę przejdzie ulica Chmielna.

- Chcemy, aby Warszawa była zielona, czysta i pełna przyjaznych przestrzeni dla każdego mieszkańca. I to nie tylko na obrzeżach, ale również w samym jej sercu - tłumaczy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Odcinek Chmielnej od Nowego Światu do pasażu "Wiecha" obsadzony zostanie dwoma szpalerami drzew.

Pojawią się też ogrody deszczowe. Stara nawierzchnia z kostki betonowej wymieniona zostanie na płyty granitowe.

- Kładliśmy nacisk na zielone rozwiązania. Chcemy bowiem tworzyć zdrowe miasto i adaptować je do zmian klimatycznych. Zwiększamy ilość zieleni i pamiętamy o retencji wody - wyjaśnia stołeczna architekt Marlena Happach.

Organizowany przez miasto konkurs na przebudowę ulicy Chmielnej wygrał projekt stworzony przez studio RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa z Konstancina-Jeziornej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowej stronie Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl, um.warszawa.pl Zdjęcie główne: Miasto Stołeczne Warszawa / Facebook.com/warszawa

Powiązane