wawainfo.pl > Mazowsze > Tragiczny wypadek pod Warszawą. Renault na boku, kierowca nie żyje
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Tragiczny wypadek pod Warszawą. Renault na boku, kierowca nie żyje

śmiertelny wypadek na DW631
KPP Legionowo

Zderzenie BMW i renault

W środę na drodze wojewódzkiej nr 631 w miejscowości Skrzeszew pod Warszawą doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący BMW miał wjechać w skręcający na posesję samochód marki Renault. Kierowca francuskiego auta zmarł na miejscu z powodu odniesionych obrażeń.

- Zgłoszenie dostaliśmy o godzinie 7:59. Wezwanie mówiło o czołowym zderzeniu pojazdów - relacjonuje mł. bryg. Łukasz Szulborski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Śmiertelny wypadek w Skrzeszewie

Po dojeździe na miejsce straży zastali dwa samochody - renault i BMW - na poboczu. Kierowca i pasażerowie BMW sami wyszli z pojazdu. Z kolei kierowca renault był zakleszczony w samochodzie.

Mężczyzna był nieprzytomny. Strażacy przystąpili do uwolnienia go przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Gdy to się udało, przekazali go obecnym na miejscu ratownikom medycznym.

- Po dłuższej reanimacji obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny - mówi w rozmowie z wawaInfo.pl mł. bryg. Szulborski.  Na miejscu obecne były cztery zastępy straży pożarnej, dwie karetki oraz policja.         

Około godziny 13 droga wojewódzka nr 631, która wcześniej była całkowicie zablokowana, była już ponownie przejezdna.               

O godzinie 7.59 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Legionowie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym 2 samochodów...

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie Środa, 12 maja 2021
 

- Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że kierowca renault skręcał w lewo, natomiast kierowca BMW był w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania kilku pojazdów. Pojazdy jechały w tym samy kierunku. Zmierzały w stronę Noweg Dworu - tłumaczy podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

- W BMW było dwoje pasażerów. Kobietę, w wieku 56 lat, przewieziono do szpitala - dodaje podkom. Stopińska.

56-letni kierowca bmw był po użyciu alkoholu. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prokuratura. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: straż pożarna