wawainfo.pl > Wiadomości > Łódź z czterema osobami przewróciła się na jeziorze. W akcji Sztorm Grupa, strażacy i pogotowie
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Łódź z czterema osobami przewróciła się na jeziorze. W akcji Sztorm Grupa, strażacy i pogotowie

East News, zdjęcie ilustracyjne

Akcja na Zegrzu

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w okolicach Zegrza Północnego około godziny 12 w niedzielę. Ratownicy z Legionowskiego WOPR otrzymali zgłoszenie, że łódź wywróciła się, a na pokładzie były cztery osoby.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że Sztorm Grupa pomogła poszkodowanym i wyciągnęła ich z wody. Na szczęście nikt nie został ranny. Ratownicy wydobyli wywróconą łódź i odholowali ją do brzegu.

Uszkodzona łódź

Kilka godzin później ratownicy musieli interweniować w okolicach Gąsiorowa. Na Narwii łódź motorowa uderzyła w przedmiot znajdujący się na dnie rzeki. Maszyna została uszkodzona i zaczęła nabierać wody. Na pokładzie było 5 osób.

Na pomoc ruszyli ratownicy z Legionowa, Zegrza i Gąsiorowa.

Podróżujący łodzią mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ im również nic się nie stało. Ratownicy z WOPR zabrali ich na brzeg, a następnie odholowali uszkodzoną motorówkę do najbliższego portu.

Pracowity początek sezonu

Relację z obu akcji ratunkowych znajdziecie na profilu legionowskiego WOPR.

"Słoneczny weekend przyciągnął nad Zegrze wielu amatorów sportów wodnych. Niestety, silny wiatr sprawił, że nie obyło się bez interwencji. Uczestniczyliśmy w akcjach ratunkowych wywróconych łodzi typu Omega i holowaniu uszkodzonej motorówki. Podejmowaliśmy z wody i holowaliśmy poszkodowanych oraz sprzęt. Dziękujemy za jak zawsze świetną współpracę z Załogą Sztorm Grupa

" - czytamy we wpisie na facebooku.

[EMBED-1434]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi: Legionowo