wawainfo.pl

wawainfo.pl

Włamywacze grasują po Ursynowie. Ostrzeżcie swoich sąsiadów

10 Maja 2021

(Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Mieszkańcy Ursynowa ostrzegają się przed włamywaczami. Sytuacja jest tak zła, że na sąsiedzkiej grupie przewija się wiele postów z ostrzeżeniami i apelami, by uczulić sąsiadów na zagrożenie. Złodzieje szarpią za klamki lub wchodzą do mieszkań podając się za pracowników administracji, hydraulików, czy elektryków.

Uwaga na włamywaczy

"Uwaga, w naszym bloku miała miejsce próba włamania tzw. "na klamkę". Kobieta narodowości romskiej próbowała otworzyć drzwi mieszkania. Zamykajmy mieszkania" - taka kartka pojawiła się na drzwiach wejściowych do klatki schodowej w bloku przy ulicy Lasek Brzozowy.

Na grupie "Obywatele Ursynowa" znajdziemy wpisy mieszkańców dzielnicy, którzy potwierdzają zjawisko. "Zamykajcie drzwi, właśnie jakaś kobieta chciała wejść do mojego mieszkania" - czytamy w jednym z postów.

Należy pamiętać, że metoda "na klamkę" jest stosowana przez włamywaczy od dawna. Złodzieje znają uniwersalne kody do domofonu, dzięki czemu mogą wejść na klatki schodowe.

Ich celem są mieszkania z otwartymi drzwiami. Włamywacze najczęściej zabierają rzeczy z przedpokoju i uciekają. Nawet wtedy gdy w domu są domownicy.

Apel policji

Policja przypomina, żeby zamykać drzwi na zamek, nawet gdy jesteśmy w mieszkaniu. - Przedpokój to miejsce, gdzie kładziemy torebkę, klucze, portfel. Złodzieje o tym wiedzą, dlatego łapią za klamki, szybko wchodzą do przedpokoju i zabierają te rzeczy - mówi Robert Koniuszy z policji na Mokotowie.

I dodaje, że rabusie nie boją się przyłapania. - Takie osoby zawsze znajdują wytłumaczenie, na przykład, że poszukują kogoś w danym budynku - podsumowuje rzecznik policji z Mokotowa.

Policjanci apelują, by zwracać uwagę na osoby kręcące się po klatkach schodowych. Zalecają też montaż systemów antywłamaniowych, a nawet zainstalowanie kamer z podglądem obrazu na żywo w telefonie.

Najlepszą metodą na złodziei są dobrzy sąsiedzi, którzy mogą odstraszyć delikwenta. Dlatego warto utrzymywać dobre kontakty z sąsiadami i ostrzegać się wzajemnie o niebezpieczeństwach.

Warto pamiętać, że złodzieje często podają się za pracowników administracji, elektryków czy hydraulików. Jeśli nie wzywaliśmy takiej osoby, sprawdźmy skąd i po co przyszła i nie wpuszczajmy jej do naszego mieszkania. Warto poprosić też sąsiadów o obecność podczas takiej wizyty. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Tragiczny wypadek na obwodnicy. Jedna osoba nie żyje, dwie są w szpitalu

  • Jasnowidz Jackowski napisał wstrząsającą wiadomość. Miał wizję, chodzi o poszukiwania Mateusza Kłodnickiego

  • Nieoczekiwana zmiana w obostrzeniach. Nie tylko hotele zostały odmrożone

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Jakub Kaminski/East News

Wiadomości

Atak zimy w Warszawie. Paraliż na stołecznych drogach

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wypadek z udziałem McLarena. Wcześniej tym autem szalał ojciec sprawcy

Czytaj więcej >
Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Robert Pożarski. Zmarłego we wzruszającym wpisie pożegnał Marek Piekarczyk

Czytaj więcej >
Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz prokuratora. Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało odgrodzono parawanem.

Wiadomości

Złote Tarasy wprowadzają szereg zabezpieczeń w związku z samobójstwami

Czytaj więcej >
W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała

Wiadomości

Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >