wawainfo.pl

East News

Tajemnicze dźwięki w Warszawie. Co tak szumi?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Tajemnicze dźwięki na Żeraniu

Charakterystyczne dudnienie i szum słyszalne są w całej okolicy od czwartku. Mieszkańcy są mocno zdziwieni, bo wcześniej nie było takiego dźwięku.

Okazuje się, że hałas będzie słyszalny aż do soboty. Dlaczego? Wszystkiemu winna jest elektrociepłownia znajdująca się w tej części stolicy.

Zarządca - PGNiG Termika wyjaśnił w komunikacie, że hałas spowodowany jest pracami serwisowymi.

W informacji przekazanej przez PGNiG Termika, czytamy, że trwa rozruch nowego bloku gazowo-parowego powstającego w kompleksie na terenie Żerania. W związku z tym, od czwartku do soboty pracownicy będą wykonywali dmuchanie kotła. Polega ono na wpuszczeniu pary wodnej pod bardzo dużym ciśnieniem do instalacji . Cały zabieg ma usunąć zabrudzenia, które powstały przy montażu.

Piorun wywołał zamieszanie

We środę, mieszkańcy Warszawy zastanawiali się dlaczego słyszeli dźwięk wybuchu nad Warszawą. Wówczas okazało się, że był to piorun, który uderzył w ziemię pomiędzy Markami a Białołęką.

Zjawisko było gwałtowne i mogło dziwić tym bardziej, że w Warszawie świeciło słońce.

Jak wyjaśnił nam wówczas rzecznik IMGW, sprawcą zamieszania okazała się komórka burzowa cumulonimbus, a to co słyszeliśmy, to było wyładowaniem doziemnym. - Komórka bardzo szybko straciła na mocy, dlatego w Warszawie nie było burzy. 11 lat temu była podobna sytuacja. Wówczas też mieliśmy bardzo lokalne zjawisko, a jeden piorun trafił akurat w wieżę mostu Poniatowskiego. Siła uderzenia była tak duża, że z wieży spadła kula - przypomniał Grzegorz Walijewski z IMGW.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]