wawainfo.pl

East News

Tajemnicze dźwięki w Warszawie. Co tak szumi?

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Mieszkańcy Warszawy mogą zastanawiać się co tak szumi. Od czwartku - szczególnie w rejonie Żerania - słyszalne są tajemnicze dźwięki. Czy to coś niepokojącego? Co się dzieje?

Tajemnicze dźwięki na Żeraniu

Charakterystyczne dudnienie i szum słyszalne są w całej okolicy od czwartku. Mieszkańcy są mocno zdziwieni, bo wcześniej nie było takiego dźwięku.

Okazuje się, że hałas będzie słyszalny aż do soboty. Dlaczego? Wszystkiemu winna jest elektrociepłownia znajdująca się w tej części stolicy.

Zarządca - PGNiG Termika wyjaśnił w komunikacie, że hałas spowodowany jest pracami serwisowymi.

W informacji przekazanej przez PGNiG Termika, czytamy, że trwa rozruch nowego bloku gazowo-parowego powstającego w kompleksie na terenie Żerania. W związku z tym, od czwartku do soboty pracownicy będą wykonywali dmuchanie kotła. Polega ono na wpuszczeniu pary wodnej pod bardzo dużym ciśnieniem do instalacji . Cały zabieg ma usunąć zabrudzenia, które powstały przy montażu.

Piorun wywołał zamieszanie

We środę, mieszkańcy Warszawy zastanawiali się dlaczego słyszeli dźwięk wybuchu nad Warszawą. Wówczas okazało się, że był to piorun, który uderzył w ziemię pomiędzy Markami a Białołęką.

Zjawisko było gwałtowne i mogło dziwić tym bardziej, że w Warszawie świeciło słońce.

Jak wyjaśnił nam wówczas rzecznik IMGW, sprawcą zamieszania okazała się komórka burzowa cumulonimbus, a to co słyszeliśmy, to było wyładowaniem doziemnym. - Komórka bardzo szybko straciła na mocy, dlatego w Warszawie nie było burzy. 11 lat temu była podobna sytuacja. Wówczas też mieliśmy bardzo lokalne zjawisko, a jeden piorun trafił akurat w wieżę mostu Poniatowskiego. Siła uderzenia była tak duża, że z wieży spadła kula - przypomniał Grzegorz Walijewski z IMGW.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >