Tajemnicze dźwięki w Warszawie. Co tak szumi?

Autor Mateusz Dolak - 23 Kwietnia 2021
Źródło: East News

Mieszkańcy Warszawy mogą zastanawiać się co tak szumi. Od czwartku - szczególnie w rejonie Żerania - słyszalne są tajemnicze dźwięki. Czy to coś niepokojącego? Co się dzieje?

Tajemnicze dźwięki na Żeraniu

Charakterystyczne dudnienie i szum słyszalne są w całej okolicy od czwartku. Mieszkańcy są mocno zdziwieni, bo wcześniej nie było takiego dźwięku.

Okazuje się, że hałas będzie słyszalny aż do soboty. Dlaczego? Wszystkiemu winna jest elektrociepłownia znajdująca się w tej części stolicy.

Zarządca - PGNiG Termika wyjaśnił w komunikacie, że hałas spowodowany jest pracami serwisowymi.

Mężczyzna przeciął sobie palce pilarką tarczową. Ratownik medyczny ujawnił jak było naprawdęMężczyzna przeciął sobie palce pilarką tarczową. Ratownik medyczny ujawnił jak było naprawdęCzytaj dalej

W informacji przekazanej przez PGNiG Termika, czytamy, że trwa rozruch nowego bloku gazowo-parowego powstającego w kompleksie na terenie Żerania. W związku z tym, od czwartku do soboty pracownicy będą wykonywali dmuchanie kotła. Polega ono na wpuszczeniu pary wodnej pod bardzo dużym ciśnieniem do instalacji . Cały zabieg ma usunąć zabrudzenia, które powstały przy montażu.

Piorun wywołał zamieszanie

We środę, mieszkańcy Warszawy zastanawiali się dlaczego słyszeli dźwięk wybuchu nad Warszawą. Wówczas okazało się, że był to piorun, który uderzył w ziemię pomiędzy Markami a Białołęką.

Zjawisko było gwałtowne i mogło dziwić tym bardziej, że w Warszawie świeciło słońce.

Jak wyjaśnił nam wówczas rzecznik IMGW, sprawcą zamieszania okazała się komórka burzowa cumulonimbus, a to co słyszeliśmy, to było wyładowaniem doziemnym. - Komórka bardzo szybko straciła na mocy, dlatego w Warszawie nie było burzy. 11 lat temu była podobna sytuacja. Wówczas też mieliśmy bardzo lokalne zjawisko, a jeden piorun trafił akurat w wieżę mostu Poniatowskiego. Siła uderzenia była tak duża, że z wieży spadła kula - przypomniał Grzegorz Walijewski z IMGW.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News