wawainfo.pl

wawainfo.pl

Głośny huk w Warszawie, ludzie pytają o tajemniczy dźwięk. Co się dzieje?

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Mieszkańcy Warszawy słyszeli ogromny huk. Na sąsiedzkich grupach zastanawiają się, co się dzieje. Wytłumaczenie jest bardzo proste. Poniżej znajdziecie odpowiedź eksperta, który w ciekawy sposób wytłumaczył zjawisko, które słyszane by

Tajemniczy dźwięk w Warszawie

Dźwięk słyszalny był w całym mieście, ale najwięcej zapytań o to co się dzieje, pochodziło od mieszkańców Białołęki, Targówka, Pragi-Północ i Pragi-Południe.

Był to huk, który przypomniał dźwięk wybuchu. Mieszkańcy stolicy zastanawiają się, co się wydarzyło. Na Facebooku pojawiło się wiele zapytań w tej sprawie.

"Nie mamy zgłoszeń"

Chcieliśmy zaspokoić ciekawość warszawiaków, dlatego sprawdziliśmy co się stało. Na początek zadzwoniliśmy na służby.

- Nie mam informacji, żeby coś wybuchło. Nie mamy zgłoszeń o poważnych interwencjach w tej chwili - powiedział nam o godzinie 13 Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej. - Nie mamy informacji aby coś poważnego się stało. Nie dostaliśmy zgłoszeń o wypadku lub wybuchu - dodała w tym samym czasie mł. asp. Irmina Sulich z wydziału komunikacji społecznej policji w Warszawie.

Jeden piorun

Z pomocą w rozwiązaniu zagadki przyszedł ekspert z IMGW. - Chyba wszyscy to słyszeli - zauważył Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW-PIB. I od razu uspokoił, że to normalne zjawisko.

- Sprawcą zamieszania okazała się komórka burzowa cumulonimbus. To co słyszeliśmy, to było wyładowanie doziemne, które wystąpiło o godzinie 12.20 na terenie pomiędzy Białołęką a Markami - wyjaśnił Walijewski.

I dodał, że komórka, która pokazała się w okolicy Warszawy bardzo szybko straciła na mocy. - 11 lat temu była podobna sytuacja. Wówczas też mieliśmy bardzo lokalne zjawisko, a jeden piorun trafił akurat w wieżę mostu Poniatowskiego. Siła uderzenia była tak duża, że z wieży spadła kula - przypomniał rzecznik IMGW.

W środę w całej Polsce mogą wystąpić podobne zjawiska. - Komórki burzowe, które są dzisiaj w kraju, pojawiają się bardzo szybko i są bardzo rozproszone. Pod taką komórką może spaść deszcz lub grad. Po wyładowaniu, komórka może się przesunąć dalej, lub zniknąć - stwierdził Walijewski.

Rozwój sytuacji pogodowej można śledzić na stronie meteo.imgw.pl. Znajdują się tam mapy, które ilustrują przemieszczanie się komórek burzowych. - Obecnie widzimy, że pas rozwinął się na północny wschód od Warszawy, w okolicach Marek i Wołomina. Pas opadów znajduje się też na północ od Mińska Mazowieckiego i Kałuszyna - podsumował.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Wiktoria leżała w starym magazynie wojskowym. Na pomoc było już za późno, nie żyje

  • Nie żyje Krzysztof Liedel

  • Dom Jarosława Kaczyńskiego zamazany w Google Street View

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >