Mężczyzna przebrany za policjanta wszedł do Carrefoura. Miał 40 centymetrową siekierę, trzymał ją nad głową kasjerki

Autor Mateusz Dolak - 21 Kwietnia 2021
Źródło: East News zdjęcie ilustracyjne

Policja z Mokotowa zatrzymała mężczyznę, który przebrał się za funkcjonariusza, wszedł do sklepu i groził kasjerce. 31-latek miał ze sobą 40 centymetrową siekierę i rewolwer.

Sceny grozy w Carrefourze

Historia z Mokotowa mrozi krew w żyłach.

Jak informuje policja, w sobotni poranek do sklepu na Wierzbnie wszedł 31-letni mężczyzna, który chciał kupić piwo. Nie zachowywał się jednak jak zwykły klient.

Kasjerki zauważyły, że ubrany był w kamizelkę z napisem "policja", a w ręce trzymał 40-centymetrową siekierę. W dodatku do paska miał przytwierdzony rewolwer.

- Pracujące tam kobiety były przerażane niecodziennym widokiem. Kiedy menadżerka zwróciła mu uwagę, że wzbudza on strach wśród personelu, wówczas zagroził jej użyciem siekiery po czym poszedł do kasy - relacjonuje Robert Koniuszy z policji na Mokotowie.

Kobieta nie miała innego wyjścia, wszystko przez jej męża. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policjaKobieta nie miała innego wyjścia, wszystko przez jej męża. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policjaCzytaj dalej

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, mężczyzna trzymał siekierę nad głową kobiety i krzyczał, że ją zabije.

Akcja policji

Pracownice sklepu natychmiast zadzwoniły po policję.

31-latek na szczęście nie zrobił nikomu krzywdy i wyszedł. Kryminalni dorwali go na ulicy Fryderyka Joliot-Curie. - Funkcjonariusze zatrzymali go. W trakcie legitymowania powiedział, że nikt mu nie zabroni chodzić po sklepie z siekierą i w kamizelce z napisem "Policja” - powiedział Koniuszy.

Patryk S. został zatrzymany. Okazało się że miał około półtora promila alkoholu w organizmie. - Trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty stosowania gróźb karanych. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru z obowiązkiem stawiennictwa 2 razy w tygodniu w komendzie Policji przy ul. Malczewskiego. W najbliższym czasie czeka go rozprawa sądowa, podczas której może zostać skazany na 2 lata więzienia - podsumował rzecznik policji z Mokotowa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News