wawainfo.pl > Wiadomości > Szedł do pracy, gdy został napadnięty przez dwóch mężczyzn. 19- i 23-latkowi grozi długa odsiadka
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 03:29

Szedł do pracy, gdy został napadnięty przez dwóch mężczyzn. 19- i 23-latkowi grozi długa odsiadka

Wola - napadli na przechodnia
Materiały policyjne

Funkcjonariusze z Woli zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli i okradli idącego do pracy mieszkańca stolicy. 19- i 23-latek usłyszeli już zarzut rozboju. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek 26 lipca na warszawskiej Woli. Gdy pokrzywdzony szedł ulicą do pracy, dostrzegł, że z naprzeciwka w jego kierunku zmierza dwóch mężczyzn.

Gdy próbował wyminąć jednego z nich, ten pchnął go barkiem, a następnie wyprowadził cios. Po chwili poszkodowany upadł na ziemię.

Pobili go i ukradli laptopa

Napastnicy skopali leżącego mężczyznę, a następnie zabrali jego plecak z laptopem i innymi rzeczami, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.

Parę chwil później na miejscu zjawili się mundurowi. – Patrole policyjne udały się w poszukiwaniu sprawców – poinformowała kom. Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej policji.

Poszukiwanych dostrzeżono na terenie Śródmieścia. Jeden z nich miał na sobie plecak poszkodowanego. Mundurowi zatrzymali 19- i 23-latka i odwieźli na komendę.

Napastnicy byli pod wpływem alkoholu. Obaj usiłowali przekonać policjantów, że nic nie zrobili, i nie wiedzą, dlaczego są zatrzymywani.

Grozi im nawet 12 lat

– Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przeprowadzili oględziny – potwierdziła kom. Sulowska.

Podejrzanych przetransportowano do prokuratury rejonowej, gdzie następnie usłyszeli zarzut rozboju.

Wniosek mundurowych o zastosowanie środka izolacyjnego został poparty przez prokuratora. 19- i 23-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Za zarzucany im czyn grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, policja.pl zdjęcie główne: Materiały policyjne

Tagi: Policja Wola
Powiązane