wawainfo.pl > Wiadomości > MPWiK: ograniczony dopływ wody na Pradze-Północ i Targówku
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:29

MPWiK: ograniczony dopływ wody na Pradze-Północ i Targówku

Pilne
wawainfo.pl

Prace przy wodociągach w Targówku, Pradze Północ i Pradze Południe. Mieszkańcom wielu budynków na terenie dzielnic odcięty został lub wkrótce zostanie dopływ wody.

Brak wody

Do awarii wodociągów doszło w trzech budynkach Pragi Północ oraz aż czterdziestu Pragi Południe. Nieoczekiwana usterka odcięła mieszkańcom dostęp do wody.

Jak czytamy na stronie MPWiK, w przypadku Pragi Północ awaria dotyczy budynków znajdujących się przy ul. Jagiellońskiej 14A i 16A oraz Stefana Okrzei 34.

- Na ul. Okrzei mamy awarię, która powoduje wyłączenie zasilania w wodę czterech budynków pięciopiętrowych, natomiast na ul. Biskupiej na Pradze Południe mamy wyłączenie pięciu budynków czteropiętrowych i 35 domków jednorodzinnych, ale ta awaria najprawdopodobniej w ciągu dwóch godzin zostanie usunięta, ponieważ jest to awaria instalacji przydomowej - powiadomił w rozmowie z Wawa Info rzecznik prasowy MPWiK Marek Skółka.

Utrudnienia w nocy

Jeśli chodzi o Targówek, dostępu do wody nie będą mieli mieszkańcy ul. Lewinowskiej 3, 4, 5, 5a, 6, 7, 8, 9, 10, 10a, 12, 14, 14a i 18, a także ul. Nauczycielskiej 1.

Nastąpi to jednak już po zapadnięciu zmierzchu.

- Obecnie trwają tam prace, które nie wymagają wyłączenia wody. Takie wyłączenie nastąpi, ale dopiero nocą - uspokaja przedstawiciel MPWiK.

- Awarie są niestety naturalną sprawą przy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, która liczy łącznie 8 500 km - przekazał nam Marek Smółka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, mpwik.com.pl Zdjęcie główne: wawainfo.pl