wawainfo.pl > Dzielnice > Strefy wolne od dymu na Ursynowie. Mieszkańcy mają dość palaczy
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:33

Strefy wolne od dymu na Ursynowie. Mieszkańcy mają dość palaczy

Obraz Lindsay Fox z Pixabay
Obraz Lindsay Fox z Pixabay

Ciężkie czasy dla palaczy. Z powodu swojego nałogu są coraz bardziej szykanowani przez społeczeństwo, a mieszkańcy warszawskiego Ursynowa zamierzają tworzyć strefy wolne od dymu. Władze dzielnicy popierają tę inicjatywę.

Strefy wolne od dymu na Ursynowie. Palaczom dziękujemy

Tabliczki z hasłem “Strefy wolne od dymu” mają zostać zamontowane przed wejściami do budynków i na klatkach schodowych na warszawskim Ursynowie.

Jest to inicjatywa mieszkańców, którym coraz bardziej przeszkadza wpływ dymu papierosowego na zdrowie i nie ma znaczenia czy jest się palaczem czynnym czy biernym. Palenie szkodzi wszystkim.

Władze Ursynowa nie mają nic przeciwko tej inicjatywie, a nawet ją popierają - ich zdaniem strefy wolne od dymu są potrzebne. Samorządowcy uważają też, że warto edukować mieszkańców w kwestii negatywnych konsekwencji palenia.

Co ciekawe, nie istnieją na razie żadne odgórne przepisy, który regulowałyby kwestię zakazu palenia w niektórych miejscach. Tutaj należy powoływać się na przepisy porządkowe, które każda spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa może ustanawiać sama i później się na nie powoływać. Pytanie, jak będzie z egzekwowaniem takiego przepisu.

Zakaz palenia na balkonie

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza inicjatywa ograniczająca możliwości palenia. Niedawno głośno było o kontrowersyjnym pomyśle warszawskiej radnej Renaty Niewiteckiej (KO-Nowoczesna), od niedawna szefowej komisji ochrony środowiska w Radzie Warszawy, która zapowiedziała projekt ustawy zakazującej palenia na balkonach.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Radio Kolor, Gazeta Wyborcza