Powstanie kolejny tymczasowy szpital w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy zostanie otwarty

Autor Julian Bakuła - 16 Listopada 2020
Szpital tymczasowy WarszawaŹródło: AGENCJA SE/East News

Na warszawskim Okęciu powstanie kolejny szpital tymczasowy. Chociaż początkowo jako lokalizację drugiej tego typu placówki po Szpitalu Narodowym pod uwagę brano Halę Expo XXI, to jednak ostatecznie wybór padł na bazę wojskową na Okęciu. Organizacją placówki zajmą się lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, którzy zdobywali doświadczenie, w kwietniu tego roku pomagając służbom medycznym we Włoszech.

Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzjeJak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzjeCzytaj dalej

Drugi szpital polowy powstanie na Okęciu

Drugi po szpitalu na PGE Narodowym szpital tymczasowy w Warszawie powstanie nie - jak pierwotnie zapowiadano - w Hali Expo XXI, lecz w bazie wojskowej na warszawskim Okęciu. Za organizację placówki odpowiadać mają lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego.

"Wojsko zorganizuje szpital tymczasowy w hangarze 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Specjaliści z @WIMWarszawa, którzy będą odpowiedzialni za jego przygotowanie zapewnią najwyższą jakość leczenia 250 chorych na COVID-19. Szpital zacznie funkcjonować jeszcze w listopadzie" - poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Lekarze zdobywali doświadczenie we Włoszech

Na czele szpitala tymczasowego na Okęciu staną wojskowi specjaliści. - Będzie prowadzony przez Wojskowy Instytut Medyczny, a więc przez elitę jeśli chodzi o wojskową służbę zdrowia; mogę powiedzieć, że również jeśli chodzi o cywilną służbę zdrowia, dlatego, że zespół WIM, na którego czele stoi pan generał prof. Grzegorz Gielerak, należy do najlepszych - przywołuje słowa ministra Błaszczaka portal rmf24.pl.

Niewątpliwym atutem lekarzy z WIM jest także doświadczenie, które zdobyli wiosną, uczestnicząc w misji we Włoszech, gdzie wspomagali tamtejszą służbę zdrowie w walce z epidemią koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:
1.Wybuch gazu w domu jednorodzinnym na Mazowszu. Wyleciały okna i drzwi od garażu, ranny mężczyzna
2. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
3. System wczesnego ostrzegania natychmiast zareagował. GIS wydał komunikat, chodzi o popularny ser

Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówPrzez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówCzytaj dalej

Okęcie dla pacjentów z ciężkimi powikłaniami

Szpital tymczasowy w bazie wojskowej na Okęciu prowadzony będzie zatem przez doświadczonych specjalistów, nie powinno więc dziwić, że będzie przeznaczony dla pacjentów w stanie ciężkim.

- To nie jest izolatorium, to jest szpital leczenia pacjentów z ciężkimi powikłaniami, z niewydolnością oddechową, których trzeba ratować, którzy wymagają wielodniowej, czy nawet wielotygodniowej respiratoterapii - czytamy na portalu rmf24.pl słowa gen. Grzegorza Gieleraka, dyrektora szpitala WIM przy ul. Szaserów.

Szpital na Okęciu nie ma odpowiednika w kraju

"Tworzymy szpital, który nie ma swojego odpowiednika w Polsce. Tworzymy go na podstawie doświadczeń, jakie mamy z dotychczasowych misji #Lombardia" - czytamy gen. Gierelaka we wpisie MON na Twitterze.

Z kolei szef MON Mariusz Błaszczak podkreśla, że pracujący w powstającym szpitalu lekarze będą otrzymywali wynagrodzenie o 100 proc. wyższe od stawek ogólnych. Jak podaje rmf24.pl, budowa szpitala zostanie sfinansowana w całości ze środków MON.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zmarł wybitny aktor, od kilku miesięcy nie miał chęci do życia. Odszedł w wieku 100 latZmarł wybitny aktor, od kilku miesięcy nie miał chęci do życia. Odszedł w wieku 100 latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywa
  2. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
  3. Duże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikają
  4. Nagła zmiana planów. nie będzie blokad ulic. Kobiety wydały oświadczenie, w zamian inna akcja
  5. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni
  6. Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
  7. Ile zarabiał Lech Wałęsa przed pandemią? Były prezydent nazwał się bankrutem, ale stawki mówią co innego

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News