wawainfo.pl > Mazowsze > Pożar kamienicy w Piastowie. Dwie osoby nie żyją
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Pożar kamienicy w Piastowie. Dwie osoby nie żyją

Pożar w Piastowie
OSP Raszyn

Dwie osoby nie żyją

Ogień w budynku przy ulicy Dworcowej pojawił się przed godziną 8. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. - Początkowo do akcji skierowaliśmy 10 zastępów, potem dołączył jeszcze jeden - poinformował Karol Kroć ze straży pożarnej w Pruszkowie.

Pożar wybuch w górnej części budynku, dlatego ratownicy musieli dostać się na dach i zrobić w nim otwory, by ugasić ogień. - Ewakuowaliśmy 26 osób. Część z nich samodzielnie opuściła budynek przed naszym przyjazdem - powiedział strażak.

Początkowo służby informowały o dwóch osobach poszkodowanych, które zostały zabrane do szpitala z objawami podtrucia. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że znaleziono jeszcze ciała dwóch osób. - Zginęły w skutek tego pożaru - stwierdził Kroć.

Akcja gaśnicza zakończyła się około południa. Na miejscu pojawił się prokurator i ekspert ds. pożarnictwa. Śledczy będą wyjaśniać okoliczności pożaru.

Pożar w bloku

Strażacy nie zdążyli wrócić do remizy, a już otrzymali informację o kolejnym pożarze w Piastowie. Tym razem płomienie pojawiły się w bloku przy ulicy Wysockiego. Kłęby dymu unosiły się z mieszkania na jednym z ostatnich pięter. (kliknij, by dowiedzieć się więcej)

Sąsiedzi nie mogą uwierzyć, twierdzą że to jakieś fatum. "Okropność jednego jeszcze nie dogasili a tu już kolejny. Boże co się dzieje" - czytamy w komentarzach na grupie zrzeszającej mieszkańców Piastowa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: OSP Raszyn

Powiązane