wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Strajk Nauczycieli. W sobotę ruszy protest pod MEiN
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 19.03.2022 03:33

Strajk Nauczycieli. W sobotę ruszy protest pod MEiN

MEiN
Pawel Wodzynski/East News

W sobotę około godziny 11:30 pod gmachem Ministerstwa Edukacji i Nauki rozpocznie się protest nauczycieli. Grupa będzie manifestować przeciw reformom wprowadzanym przez resort w krajowych szkołach.

To nie jedyny powód protestu. Wśród postulatów znajduje się również między innymi podwyżka płac.

Protest nauczycieli pod siedzibą MEiN

- Związek Nauczycielstwa Polskiego decyzją Zarządu Głównego postanowił w najbliższą sobotę zorganizować manifestację, która ma być wyrazem naszej dezaprobaty dla tego, co dzieje się w sferze polityki edukacyjnej, a przede wszystkim wyrazem walki o demokratyczną szkołę, o godne płace nauczycieli, o to wszystko, co służy poprawie prestiżu zawodowego nauczyciela - podkreślał w rozmowie z WP Sławomir Broniarz, tłumacząc powody protestu.

Teoretycznie w czasie pandemii w dzisiejszej demonstracji może wziąć udział 150 osób. Czas pokaże jednak, jak duża grupa manifestujących ostatecznie pojawi się pod gmachem resortu zarządzanego przez Przemysława Czarnka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Wawainfo.pl, WP.pl

Tagi: protesty
Powiązane