Policja znów użyła gazu podczas Strajku Kobiet. Wśród ofiar posłanka, na nagraniu widać, że cierpi

Autor Kamil Matuszak - 28 Listopada 2020
Posłanka spryskana gazem podczas Strajku KobietŹródło: Jakub Kaminski/East News

Podczas sobotniego (28.11.) Strajku Kobiet znów doszło do przepychanek policji z protestującymi. Okazało się, że na grupie maszerującej w stronę Trasy Łazienkowskiej użyto gazu pieprzowego. Wśród ofiar funkcjonariuszy znalazła się Barbara Nowacka, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Policjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku KobietPolicjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku KobietCzytaj dalej

Policja znów użyła gazu pieprzowego

Podczas Strajku Kobiet, który miał miejsce w sobotę, 28 listopada Policja znów użyła gazu pieprzowego, którym pryskała protestujących. Do zajścia z udziałem posłanki Barbary Nowackiej, która stała się jedno z ofiar dobrze wyposażonych funkcjonariuszy doszło w okolicach Trasy Łazienkowskiej.

Dzisiejszy przemarsz podzielił się na pewnym etapie na dwie większe grupy. Jedna udała się na ul. Marszałkowską, druga - w okolice Trasy Łazienkowskiej właśnie. To właśnie tam użyto środków przymusu bezpośredniego, a ofiarami stali się uczestnicy demonstracji.

To nie pierwszy raz, gdy policjanci atakują posłankę

Podczas poprzedniego protestu w ramach Strajku Kobiet z podobnym zachowaniem policjantów musiała zmierzyć się parlamentarzystka Lewicy, Magda Biejat. Posłanka podeszła do funkcjonariuszy, pokazała przy tym legitymację. Niestety nie zdało się to na nic, ponieważ chwilę później została spryskana gazem.

Na dzisiejszym proteście pojawiła się spora grupa posłanek, które nie tylko przyłączyły się do manifestacji, ale również brały czynny udział w przypadku zatrzymań demonstrantów przez służby, podejmując się interwencji i żądając wyjaśnień.

Dzisiaj grzeje:
1. Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscu
2. Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręce
3. Kto z was pił tę oranżadę? Kultowy warszawski napój może zniknąć, ruszają na pomoc

Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechałaSześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechałaCzytaj dalej

Na szczęście Barbara Nowacka nie odniosła żadnych poważnych obrażeń w wyniku incydentu. Bardzo szybko udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej. Na miejscu był też poseł Platformy Obywatelskiej - Michał Szczerba. Polityk wziął na siebie odpowiedzialność za ustalenie tożsamości dowódców, którzy nadzorowali pracę policji podczas zajścia. Chce w ten sposób złożyć oficjalną skargę.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej pokazywała funkcjonariuszom swoją legitymację poselską. Dlatego tym bardziej dziwi fakt, że doszło do incydentu z udziałem gazu pieprzowego.

Nie znamy powodów, dla których funkcjonariusze mieliby użyć na Barbarze Nowackiej przymusu bezpośredniego w postaci gazu.

Kolejny protest w ramach Strajku Kobiet

O godzinie 15:00 centrum Warszawy znów przejęły kobiety. O tej porze zaplanowano start Strajku Kobiet, który odbywa się w 102. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych.

Protestujący zebrali się na rondzie Dmowskiego, które przemianowano na "Rondo Praw Kobiet". Na miejscu pojawiła się policja, która nawołuje do rozejścia się - wg prawa jest to bowiem zgromadzenie nielegalne.

Po początkowych trudnościach związanych z zablokowaniem przez Policję przejścia oraz legitymowaniem części uczestników manifestacji marsz w końcu ruszył.

Policja blokuje ulice, protestujący robią wszystko, by iść dalej. Na ulicach Warszawy trwa Strajk KobietPolicja blokuje ulice, protestujący robią wszystko, by iść dalej. Na ulicach Warszawy trwa Strajk KobietCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Prof. Flisiak o dalszym przebiegu pandemii. Zaskakujące słowa eksperta
  2. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  3. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Wielkie zamieszanie w centrum Warszawy, ludzie byli wściekli. Pytali "Kto wypierze wasze brudy"
  6. Małgorzata Rozenek nie zamierza ochrzcić synka. Wraz z mężem podała ważne powody, fani gratulują odwagi
  7. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News