Strażacy zostali wezwani do otwarcia dwóch mieszkań. W obu znaleziono ciała

Autor Mateusz Dolak - 6 Kwietnia 2021
Źródło: wawainfo.pl

Legionowo. W poniedziałek strażacy zostali wezwani do pomocy w otwarciu dwóch mieszkań. Okazało się, że w obu znaleziono zwłoki.

Legionowo: dwa ciała w blokach

Z obu zgłoszeń wynikało, że w mieszkaniach znajdują się osoby potrzebujące pomocy.

Pierwsze z nich wpłynęło o godzinie 12 i dotyczyło lokalu w bloku przy ulicy Jagiellońskiej 21. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy, policjanci i załoga pogotowia. Mieszkanie było na parterze, dlatego ratownicy mogli wejść do środka przez okno.

W środku zastali martwą kobietę. Mimo próby reanimacji, nie udało się jej uratować. - Na miejscu był syn zmarłej. Ciało 78-latki zostało przekazane rodzinie - powiedziała nam Justyna Stopińska z policji w Legionowie.

Tak wyglądał jeden z ostatnich koncertów Krzysztofa Krawczyka w WarszawieTak wyglądał jeden z ostatnich koncertów Krzysztofa Krawczyka w WarszawieCzytaj dalej

Wezwanie do sąsiadki

W trakcie akcji przy Jagiellońskiej, na numer 112 zadzwoniła kobieta z bloku przy Sowińskiego 11. Powiedziała, że od dłuższego czasu nie widziała sąsiadki, która chorowała na COVID19.

W tym przypadku mieszkanie znajdowało się na wysokim piętrze. Strażacy rozstawiali podnośnik i próbowali wejść do środka przez okno, kiedy na miejscu pojawiła się inna sąsiadka, mająca klucze do wspomnianego lokalu.

Wiedząc, że w środku może być osoba zakażona, ratownicy ubrali kombinezony i ruszyli na górę. Niestety, na pomoc było o wiele za późno. Okazało się, że w jednym z pokoi leżały rozkładające się zwłoki.

- W tym przypadku sprawą zajmie się prokuratura, bo konieczne będzie ustalenie rodziny 68-latki. W obu przypadkach wykluczono udział osób trzecich - podsumowała Stopińska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News