Arcybiskup Hoser trafił do szpitala

Autor Mateusz Dolak - 5 Kwietnia 2021
Źródło: East News

Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala. Z informacji, które pojawiły się na na Facebooku, wynika, że 78-letni duchowny jest zakażony koronawirusem.

Arcybiskup zakażony

"Ksiądz Arcybiskup z powodu zakażenia Covid-19 przebywa na oddziale jednego ze szpitali. Stan na chwilę obecną jest stabilny. Polecamy Księdza Arcybiskupa modlitwie" - czytamy na facebookowym profilu abp. Hosera.

Jak podaje "Fakt", arcybiskup przebywa w szpitalu Wolskim w Warszawie.

Z kolei ksiądz Henryk Zieliński napisał, że Hoser zakaził się przed przyjęciem drugiej dawki szczepionki na koronawirusa. "Przyjechał do Polski, żeby się zaszczepić. Przyjął pierwszą dawkę Pfizera, ale przed przyjęciem drugiej się zaraził. Proszę o modlitwę w jego intencji" - podał redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

Zero litości, mandaty sypią się co chwilę. Policja pilnuje przestrzegania obostrzeńZero litości, mandaty sypią się co chwilę. Policja pilnuje przestrzegania obostrzeńCzytaj dalej

Misjonarz

Abp. Hoser ma 78-lat. Z wykształcenia jest lekarzem.

Od 1975 do 1996 roku był misjonarzem w Rwandzie. Pełnił tam funkcje duszpasterza, proboszcza i animatora rodzinnego. W 1978 roku założył Ośrodek Medyczno-Socjalny, którym kierował przez 17 lat.

Po wyjeździe z Rwandy stał się przełożonym Regii Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego we Francji. Był też członkiem Rady Misyjnej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych.

Arcybiskupem został w 2005. Trzy lata później objął diecezję warszawsko-praską. Jego zawołanie biskupie brzmi: "Maior est Deus" (z łac. Bóg jest większy).

Honorowy obywatel Warszawy

W grudniu 2017 roku osiągnął wiek emerytalny i zrezygnował ze stanowiska. Rok później papież mianował go wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym dla parafii w Medziugorie.

Abp Hoser jest też honorowym obywatelem Warszawy. Kiedy wybuchły skandale pedofilskie w podległych mu parafiach do Rady Warszawy wpłynęła petycja w sprawie odebrania mu tego tytułu. Decyzją radnych, została ona jednak odrzucona.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Fakt,
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News