wawainfo.pl > Mazowsze > Tragiczny finał pożaru na Mazowszu. Mężczyzna i dziecko nie żyją
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Tragiczny finał pożaru na Mazowszu. Mężczyzna i dziecko nie żyją

OSP Nowe Opole

Nie żyją dwie osoby

Jak informuje policja, ogień wybuchł w budynku należącym do gminy. Na dole mieści się ośrodek zdrowia, a na górze są prywatne mieszkania.

- Zgłoszenie o pożarze dostaliśmy około północy. Na początku w akcji brało udział sześć wozów. Potem dojechały kolejne. Łącznie było czternaście zastępów i pięćdziesięciu strażaków - powiedział w rozmowie z portalem wawainfo.pl, Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej.

Ogień wybuchł w mieszkaniu na poddaszu. Strażacy musieli wejść do środka i ewakuować rodzinę z dwójką dzieci. Na pomoc dla 31-letniego ojca było za późno. Mężczyzna nie przeżył.

Dziewczynka zmarła w szpitalu

Do szpitala trafiła jego 32-letnia żona oraz dzieci w wieku 9 i 6 lat. - Niestety, 9-letnia dziewczynka zmarła - dodał Kierzkowski. Lekarze walczą o życie pozostałych ofiar. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ich stan jest ciężki.

W poniedziałek rano w budynku odbywały się oględziny z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa. - Jest za wcześnie by mówić o przyczynach pożaru. W tej sprawie zostanie wszczęte śledztwo - poinformowała kom. Agnieszka Świerczewska z policji w Siedlcach.

Miejsce pożaru:

Ewakuacja

Z budynku jeszcze przed przyjazdem służb ewakuowało się ośmiu sąsiadów. Wszyscy znaleźli schronienie u zaprzyjaźnionych mieszkańców gminy.

- Nie wiadomo czy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. To dopiero oceni nadzór budowlany, który zbada stan techniczny budynku - podsumowała kom. Świerczewska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: OSP Nowe Opole

Powiązane