wawainfo.pl > Ulice > Śródmieście. Wydłużono prace drogowe w centrum miasta, jest oficjalny komunikat
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:31

Śródmieście. Wydłużono prace drogowe w centrum miasta, jest oficjalny komunikat

Śródmieście
ZDM.pl

Śródmieście. Pogoda udaremniła prace drogowe. Wydłużono czas trwania utrudnień przy Marszałkowskiej. Jest nowy termin zakończenia remontu na kluczowym skrzyżowaniu.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, 16 sierpnia ruszył generalny remont dróg i chodników w samym centrum Warszawy. Zarząd Dróg Miejskich miał udrożnić trasę już w nocy z 24 na 25 sierpnia.

23 sierpnia ZDM wydało kolejny komunikat w sprawie renowacji skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Królewskiej.

Śródmieście. Marszałkowska dalej nieprzejezdna

Przyczyną opóźnień była fatalna sytuacja pogodowa. Opady deszczu uniemożliwiały prace nad wyłożeniem nowego asfaltu. Z relacji ZDM wynika, że plac budowy został aż dwukrotnie zalany.

Wykładanie warstwy wiążącej we wschodniej części skrzyżowania ruszyły dopiero w ostatni poniedziałek. Wbrew sytuacji pogodowej, udało się wybudować krawężniki w docelowych miejscach, a także zakończyć prace brukarskie.

Udało się wymienić okablowanie oraz sygnalizację świetlną pod lewoskręt dla kierowców jadących od placu Bankowego w ulicę Królewską. Wydzieloną fazę będą miały także skręty w Marszałkowskiej oraz z Królewskiej.

Prace w obrębie chodników oraz rozwój zieleni przy Marszałkowskiej ruszy dopiero po wyasfaltowaniu całej jezdni.

Urzędnicy zapewniają, że prace powinny zostać zakończone najpóźniej do 29 sierpnia. Przez zablokowaną trasę przejedziemy jedynie tramwajem, który będzie kluczowym środkiem transportu w rejonie.

>

Poniżej publikujemy zdjęcia z prac na skrzyżowaniu, udostępnione przez Zarząd Dróg Miejskich.

>
>
>
>
>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: ZDM.pl

Powiązane