wawainfo.pl > Ulice > Śródmieście. Remont w samym centrum Warszawy, poważne utrudnienia
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:31

Śródmieście. Remont w samym centrum Warszawy, poważne utrudnienia

Śródmieście
zdm.pl

Śródmieście. 16 sierpnia ruszył generalny remont dróg i chodników w samym centrum Warszawy. Zmiany objęły między innymi skrzyżowanie ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. Poważne utrudnienia psują krew tysiącom kierowców, ale jest i dobra wiadomość. Powoli dobiega końca okres 9 dni, a wraz z nim termin końca prac.

Zarząd Dróg Miejskich wskazuje, że zakończenie wszelkich prac zaplanowano na noc z wtorku na środę między 24 a 25 sierpnia.

Jak podaje ZDM, inwestycja jest realizowana w ramach programu Nowe Centrum Warszawy. Trwają ostatnie prace nad ukończeniem trasy rowerowej od Świętokrzyskiej do ronda Dmowskiego.

Śródmieście. Poważne utrudnienia w centrum miasta

Przy samej Marszałkowskiej trwa frezowanie starej nawierzchni, celem położenia świeżego asfaltu. Niektóre fragmenty jezdni zostaną rozebrane, by utworzyć aż trzy azyle dla pieszych.

Już zakończono oznaczanie miejsce pod przesunięcie krawężników. Ruszyła także rozbiórka asfaltu. Położone zostanie nowe okablowanie pod sygnalizację świetlną.

Zgodnie z decyzją urzędniczą, priorytetem w ruchu drogowym zostały tramwaje. Przystanek tramwajowy "Królewska 05" został przesunięty o około 1,5 metra.

Wzdłuż placu Defilad wymieniane są chodniki. Miasto wyznaczyło także nowe miejsca postojowe przy ulicy Marszałkowskiej.

Do nocy z 24 na 25 sierpnia przez skrzyżowanie Marszałkowskiej i Królewskiej przejedziemy jedynie tramwajem. Kierowcy muszą kierować się objazdami od południa Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, Moliera i Senatorską do pl. Bankowego, a od północy alejami „Solidarności” i Jana Pawła II i ul. Świętokrzyską.

Między placem Bankowym, a placem Konstytucji ruszy proces przebudowy i rozmieszczania zieleni.

Poniżej przedstawimy plan stałej organizacji ruchu przy ulicach Marszałkowskiej, Elektoralnej i Senatorskiej.

>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, tvn24.pl Zdjęcie główne: Jan Bielecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane