wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Spis Powszechny 2021. Warszawa uruchamia specjalne punkty dla mieszkańców, ostatnia szansa
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:33

Spis Powszechny 2021. Warszawa uruchamia specjalne punkty dla mieszkańców, ostatnia szansa

wawainfo.pl
wawainfo.pl

Dziś jest ostatni dzień na obowiązkowy udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Z tego powodu Warszawa zdecydowała o wydłużeniu godzin pracy punktów spisowych w dzielnicach Wola i Praga-Północ do godz. 20:00. To ostatnia szansa na bezpośredni udział w spisie dla mieszkańców, którzy dotychczas tego nie zrobili.

Warszawa wzywa mieszkańców. Dziś ostatnia szansa na spisanie się

Jak informuje miasto w oficjalnym komunikacie, 30 września w Delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich na Woli przy al. Solidarności 90 oraz Pradze-Północ przy ul. Księdza Ignacego Kłopotowskiego 15 zostaną wydłużone godziny pracy do 20.00. 

To ostatni dzień, w którym można wziąć udział w spisie, dlatego Warszawa wybrała centralnie umiejscowione dzielnice po jednej i drugiej stronie Wisły. Pozostałe punkty spisowe w stolicy będą czynne we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2) w godzinach 8.00 - 16.00. Ich wykaz jest dostępny na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy. 

Ale kolejek można uniknąć - można wypełnić obowiązek spisowy przez internet, korzystając z aplikacji spisowej na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego lub telefonicznie przez infolinię 22 279 99 99.

Za brak udziału obywatelom grozi kara nawet do 5 tys. zł.

Do czego służy Spis Powszechny?

Narodowy Spis Powszechny 2021 trwa od początku kwietnia i zakończy się 30 września. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. 

Pozyskane w ten sposób informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, na podstawie których  w spisie danych będą dzielone środki finansowe i podejmowane decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności – m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu, uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło. M. St. Warszawa

Powiązane