wawainfo.pl > Mazowsze > Śmigłowce LPR wezwane do wypadku w Bartnikach. Wśród pięciu poszkodowanych jest dziecko
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Śmigłowce LPR wezwane do wypadku w Bartnikach. Wśród pięciu poszkodowanych jest dziecko

Wypadek w Bartnikach z udziałem dziecka
(zdjęcie ilustracyjne) ANDRZEJ WOZNIAK/AGENCJA SE/East News

Zderzenie dwóch aut w Bartnikach. 5 osób, w tym jedno dziecko, potrzebowało pomocy medycznej. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Na miejscu pracują już śledczy.

Poważny wypadek na skrzyżowaniu w Bartnikach, jedno z aut dachowało. Wśród poszkodowanych jest jedno dziecko.

- O 11:26 oficer dyżurny przasnyskiej komendy dostał informacje o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bartnikach powiecie przasnyskim - przekazał w rozmowie z WawaInfo Paweł Rykowski z KPP w Przasnyszu.

Wypadek z udziałem dziecka w Bartnikach

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na skrzyżowaniu w miejscowości Bartniki w kierunku na Mchówko doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych KIA oraz BMW - informuje kpt. mgr Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu.

Paweł Rykowski z przasnyskiej policji dodaje, iż w samochodzie marki KIA Ceed jechały dwie osoby. W BMW podróżowały trzy, jednak jednym z nich było dziecko.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Strażacy musieli rozpocząć akcję ratowniczą. - Do dwóch osób z BMW trzeba było wykonać dostęp przy pomocy narzędzi hydraulicznych - przekazał kpt. mgr Piotr Kuligowski.

Na miejsce wezwano śmiegłowce

Wszystkie osoby trafiły do szpitala. Stan dwóch poszkodowanych był jednak poważniejszy. - Wszystkim osobom została udzieloną pomoc medyczna. Trzy osoby trafiły do szpitali, dodatkowo do dwóch kolejnych wzywano śmigłowce LPR - powiedział w rozmowie z WawaInfo Paweł Rykowski z KPP w Przasnyszu.

Na miejscu pojawiły się również trzy zespoły ratownictwa medycznego. Wiadomo, że w wyniku zdarzenia jedno z aut biorących udział w wypadku dachowało.

Teraz szczegóły zdarzenia wyjaśniać będzie policja

Nie przekazano informacji, jakoby dwie osoby zabrane śmigłowcami do szpitali odniosły obrażenia zagrażające życiu. Niemniej ich stan jest poważniejszy niż reszty poszkodowanych.

- Przyczyny tego zdarzenia bada policja. Jest grupa operacyjna, która prowadzi dochodzenie - powiedział kpt. mgr Piotr Kuligowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: WawaInfo Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) ANDRZEJ WOZNIAK/AGENCJA SE/East News

Powiązane