wawainfo.pl > Wiadomości > Śmiertelny wypadek na Bródnie. Adwokat sprawcy oskarżony
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 03:38

Śmiertelny wypadek na Bródnie. Adwokat sprawcy oskarżony

adwokat - wypadek na bródnie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła w stan oskarżenia adwokata Piotra P. Mężczyzna miał dopuścić się 36 przestępstw, w tym utrudniania śledztwa w sprawie tragicznego wypadku z grudnia 2015 roku, gdy na Bródnie zginęła 16-latka.

O fakcie skierowania aktu oskarżenia przeciw Piotrowi P., który trafił do sądu 29 lipca, poinformowała PAP prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka organu dla Warszawy-Praga.

Adwokat został oskarżony między innymi o utrudnianie postępowania prowadzonego wobec wypadku, do którego doszło na warszawskim Bródnie 28 grudnia 2015 roku. Piotr P. miał pomagać sprawcy, Adrianowi M, w uniknięciu odpowiedzialności.

Wypadek na Bródnie. Adwokat sprawcy oskarżony

Oskarżony miał zalecać sprawcy, by ten ukrył się przed służbami, a także schował samochód przed organami ścigania.

Piotr P. miał też podżegać świadków do sporządzenia umowy o sprzedaży pojazdu, którym potrącono 16-letnią Magdę. Dokument wystawiono ze wsteczną datą. Adwokat nakłaniał też do składania fałszywych zeznań – ustaliła prokuratura.

Organ dysponuje m.in. zeznaniami wspomnianego Adriana M. (obecnie Z.) i jego ojczyma. Mężczyźni potwierdzili, że usiłowali zmylić służby nad podstawie sugestii Piotra P.

36 przestępstw

Według ustaleń prokuratury mecenas miał ponadto przedkładać zaświadczenia lekarskie, które usprawiedliwiały jego nieobecność na rozprawach. Logowania jego telefonu potwierdzają jednak, że przebywał wówczas m.in. na terenie Hiszpanii.

W ten sposób Piotr P. miał utrudniać liczne postępowania.

Oskarżony miał ponadto wyłudzić ponad 53 tys. zł dzięki przedłożeniu w sądzie poręczenia i zabezpieczenia majątkowego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: PAP zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News