wawainfo.pl
AWF

AGENCJA SE/East News

Śmierć studentki z Portugalii. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

21 Października 2021

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Są wstępne wyniki sekcji zwłok studentki z Portugalii, która została znaleziona martwa na balkonie. 20-latka przyjechała do Polski w ramach programu “Erasmus”.

Śmierć studentki na AWF

Dziewczyna zmarła na balkonie akademika AWF. Jak ustaliła “Gazeta Stołeczna”, w nocy z 13 na 14 października 20-latka chciała dostać się budynku akademika, gdzie mieszkali jej znajomi. Dziewczyna nie mogła wejść do środka, więc spróbowała wejść na drugie piętro oknem. To był moment, gdy doszło do dramatu.

tramwaj

Zderzenie tramwajów. Ucierpiał jeden z motorniczych

CZYTAJ DALEJ

W czwartek, 14 października pracownik AWF zauważył ciało dziewczyny. Policja dostała informację tuż przed 8 rano. Do tej pory nie było pewne, w jaki sposób zmarła młoda Portugalka. We wtorek 19 października odbyła się sekcja zwłok 20-latki, która miała rozwiać wątpliwości w sprawie.

Nieszczęśliwy wypadek

Prokuratura przedstawiła najnowsze informacje dotyczące sprawy. - Wstępne wyniki wykluczają udział osób trzecich w zdarzeniu. Śmierć kobiety nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku - powiedziała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, cytowana przez "Gazetę Stołeczną". 

Rzeczniczka zaznacza, że na pełne wyniki sekcji zwłok będzie trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Dotychczasowe analizy nie dały odpowiedzi na pytanie, czy dziewczyna spożywała alkohol czy inne używki. Prokuratura nie może przekazać więcej informacji ze względu na rodzinę zmarłej oraz delikatny charakter sprawy.

Informacje prokuratury zdają się potwierdzać studenci, z którymi rozmawiał “Super Express”. Uważają, że był to nieszczęśliwy wypadek. Opis tego, co zobaczyli, jest makabryczny.

- Musiała się nieszczęśliwie poślizgnąć, bo głowa utknęła jej między barierkami. Wyglądało, jakby się powiesiła - mówił jeden z nich. Z relacji innej osoby wynika, że ciało dziewczyny było “nienaturalnie wykręcone”. Rozmówcy dziennika chcieli pozostać anonimowi. 

Poznajesz swojego sąsiada? 10 osób jest poszukiwanych przez warszawską policję

Policjanci z Warszawy na brak pracy narzekać nie mogą. Poza bieżącymi działaniami kryminalni zajmują się także ściganiem wielu poszukiwanych, za którymi są wystawiane listy gończe. Może któregoś znasz? Jeśli tak, skontaktuj się z policją. Funkcjonariusze zapewniają całkowitą anonimowość dla informatorów.

Zobacz galerię >

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Strajk Kobiet znów wyjdzie na ulice w rocznicę wyroku TK

  • Mariusz Błaszczak przekazał wiadomość o śmierci Marii Kowalewskiej

  • Centrum Warszawy się zmieni. Przetarg na zielone Aleje Jerozolimskie został rozstrzygnięty

Źródło: Radio Zet, Wawainfo.pl 

Tagi:

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kawalerka w Warszawie - jak kształtują się ceny?

Czytaj więcej >
Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >