wawainfo.pl

AGENCJA SE/East News

Śmierć studentki z Portugalii. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Są wstępne wyniki sekcji zwłok studentki z Portugalii, która została znaleziona martwa na balkonie. 20-latka przyjechała do Polski w ramach programu “Erasmus”.

Śmierć studentki na AWF

Dziewczyna zmarła na balkonie akademika AWF. Jak ustaliła “Gazeta Stołeczna”, w nocy z 13 na 14 października 20-latka chciała dostać się budynku akademika, gdzie mieszkali jej znajomi. Dziewczyna nie mogła wejść do środka, więc spróbowała wejść na drugie piętro oknem. To był moment, gdy doszło do dramatu.

W czwartek, 14 października pracownik AWF zauważył ciało dziewczyny. Policja dostała informację tuż przed 8 rano. Do tej pory nie było pewne, w jaki sposób zmarła młoda Portugalka. We wtorek 19 października odbyła się sekcja zwłok 20-latki, która miała rozwiać wątpliwości w sprawie.

Nieszczęśliwy wypadek

Prokuratura przedstawiła najnowsze informacje dotyczące sprawy. - Wstępne wyniki wykluczają udział osób trzecich w zdarzeniu. Śmierć kobiety nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku - powiedziała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, cytowana przez "Gazetę Stołeczną". 

Rzeczniczka zaznacza, że na pełne wyniki sekcji zwłok będzie trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Dotychczasowe analizy nie dały odpowiedzi na pytanie, czy dziewczyna spożywała alkohol czy inne używki. Prokuratura nie może przekazać więcej informacji ze względu na rodzinę zmarłej oraz delikatny charakter sprawy.

Informacje prokuratury zdają się potwierdzać studenci, z którymi rozmawiał “Super Express”. Uważają, że był to nieszczęśliwy wypadek. Opis tego, co zobaczyli, jest makabryczny.

- Musiała się nieszczęśliwie poślizgnąć, bo głowa utknęła jej między barierkami. Wyglądało, jakby się powiesiła - mówił jeden z nich. Z relacji innej osoby wynika, że ciało dziewczyny było “nienaturalnie wykręcone”. Rozmówcy dziennika chcieli pozostać anonimowi. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Strajk Kobiet znów wyjdzie na ulice w rocznicę wyroku TK

  • Mariusz Błaszczak przekazał wiadomość o śmierci Marii Kowalewskiej

  • Centrum Warszawy się zmieni. Przetarg na zielone Aleje Jerozolimskie został rozstrzygnięty

Źródło: Radio Zet, Wawainfo.pl 

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Maria Hędrzak

Redaktorka, studentka stosunków międzynarodowych na specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]