wawainfo.pl > Wiadomości > Śmierć studentki z Portugalii. Są wstępne wyniki sekcji zwłok
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 19.03.2022 03:34

Śmierć studentki z Portugalii. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

AWF
AGENCJA SE/East News

Są wstępne wyniki sekcji zwłok studentki z Portugalii, która została znaleziona martwa na balkonie. 20-latka przyjechała do Polski w ramach programu “Erasmus”.

Śmierć studentki na AWF

Dziewczyna zmarła na balkonie akademika AWF. Jak ustaliła “Gazeta Stołeczna”, w nocy z 13 na 14 października 20-latka chciała dostać się budynku akademika, gdzie mieszkali jej znajomi. Dziewczyna nie mogła wejść do środka, więc spróbowała wejść na drugie piętro oknem. To był moment, gdy doszło do dramatu.

W czwartek, 14 października pracownik AWF zauważył ciało dziewczyny. Policja dostała informację tuż przed 8 rano. Do tej pory nie było pewne, w jaki sposób zmarła młoda Portugalka. We wtorek 19 października odbyła się sekcja zwłok 20-latki, która miała rozwiać wątpliwości w sprawie.

Nieszczęśliwy wypadek

Prokuratura przedstawiła najnowsze informacje dotyczące sprawy. - Wstępne wyniki wykluczają udział osób trzecich w zdarzeniu. Śmierć kobiety nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku - powiedziała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, cytowana przez "Gazetę Stołeczną". 

Rzeczniczka zaznacza, że na pełne wyniki sekcji zwłok będzie trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Dotychczasowe analizy nie dały odpowiedzi na pytanie, czy dziewczyna spożywała alkohol czy inne używki. Prokuratura nie może przekazać więcej informacji ze względu na rodzinę zmarłej oraz delikatny charakter sprawy.

Informacje prokuratury zdają się potwierdzać studenci, z którymi rozmawiał “Super Express”. Uważają, że był to nieszczęśliwy wypadek. Opis tego, co zobaczyli, jest makabryczny.

- Musiała się nieszczęśliwie poślizgnąć, bo głowa utknęła jej między barierkami. Wyglądało, jakby się powiesiła - mówił jeden z nich. Z relacji innej osoby wynika, że ciało dziewczyny było “nienaturalnie wykręcone”. Rozmówcy dziennika chcieli pozostać anonimowi. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Radio Zet, Wawainfo.pl 

Tagi: wypadek
Powiązane