wawainfo.pl > Wiadomości > Śmierć studentki w akademiku AWF. Dziewczyna była obywatelką Portugalii
Grupa Iberion
Grupa Iberion 19.03.2022 03:34

Śmierć studentki w akademiku AWF. Dziewczyna była obywatelką Portugalii

Policja
Pixabay/arembowski

W czwartek 14 października w żeńskim akademiku Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Marymonckiej w Warszawie odnaleziono ciało studentki. Policja ustaliła już tożsamość zmarłej. Prawdopodobnie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zwłoki młodej kobiety zostały odkryte na jednym z balkonów przez pracownika uczelni. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby i prokurator. Podinsp. Elwira Kozłowska, rzeczniczka Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V, w rozmowie z TVP Info przekazała, że przez cały czwartek trwały prace nad ustaleniem okoliczności zdarzenia i tożsamości zmarłej.

Super Express donosi, że dziewczyna nie była studentką Akademii Wychowania Fizycznego, a Politechniki Warszawskiej. Miała 20 lat, była obywatelką Portugalii i przebywała w Polsce w ramach programu edukacyjnego "Erasmus". - Na AWF-ie znalazła się wieczorem, bo chciała wejść do akademika na imprezę. Nie została jednak wpuszczona i wszystko wskazuje na to, że będąc pod wpływem alkoholu próbowała dostać się do budynku przez balkon - twierdzą dziennikarze tabloidu.

Policja nie potwierdziła powyższych doniesień. Super Express dotarł również do studentów, którzy mieli być świadkami dramatycznego zdarzenia. - Musiała się nieszczęśliwie poślizgnąć, bo głowa utknęła jej między barierkami. Wyglądało, jakby się powiesiła - donoszą potencjalni obserwatorzy.

Jeśli teza przytoczona przez tabloid jest prawdziwa, w akademiku nie doszło - jak początkowo sądzono - do próby samobójczej, a do nieszczęśliwego wypadku. Ciało studentki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wykaże, czy kobieta była pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Powiązane