wawainfo.pl > Kronika kryminalna > "SE": Warszawska prokuratura wzięła się za Wiśniewskiego. Zarzuty są poważne
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:34

"SE": Warszawska prokuratura wzięła się za Wiśniewskiego. Zarzuty są poważne

Michał Wiśniewski
TRICOLORS/East News

Warszawska prokuratura zdecydowała się postawił zarzuty Michałowi Wiśniewskiemu. Chodzi o możliwość wyłudzenia opiewającej na 2,8 mln zł pożyczki ze SKOK-u w Wołominie.

"Super Express" poinformował, że gwiazdor usłyszał zarzuty dokładnie 27 września. Stołeczna prokuratura zarzuca Wiśniewskiemu wyłudzenie pożyczki jeszcze w 2006 roku. Na czym ma konkretnie polegać jego wina?

Zdaniem prokuratury Michał Wiśniewski złożył wniosek pożyczkowy, w którym zawarł informacje niemające pokrycia w stanie faktycznym. Chodziło głównie o znaczne zawyżenie swoich realnych dochodów.

Śledczy zweryfikowali jego zeznanie podatkowe za 2006 rok i okazało się, że w nim widnieje kwota o połowę niższa, niż ta wskazana we wniosku pożyczkowym. Warto zaznaczyć, że po kilkunastu latach od tamtych wydarzeń kredyt nadal jest niespłacony. W 2019 roku kwota zadłużenia wynosiła ciągle 2,5 mln zł.

Co więcej, prokuratura wzięła również pod lupę oświadczenie jego ówczesnej żony, Anny W. W jej przypadku również zachodzi możliwość poświadczenia nieprawdy w dokumentach kredytowych.

Na połowę października wyznaczono przesłuchanie w sprawie, na którym ma się stawić Michał Wiśniewski.

Zobacz też:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Super Express

Tagi: prokuratura