wawainfo.pl > Wiadomości > Samolot lecący z Bułgarii do Warszawy lądował awaryjnie kilka minut po starcie z lotniska w Burgas
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Samolot lecący z Bułgarii do Warszawy lądował awaryjnie kilka minut po starcie z lotniska w Burgas

Samolot Wizz Air lecący do Warszawy lądował awaryjnie chwilę po starcie
(zdjęcie ilustracyjne) Rex Features/East News

Samolot, który lądować miał w Warszawie nie doleciał do celu. Maszyna zawrócona została na bułgarskie lotnisko tuż po starcie. Znane są już pierwsze ustalenia. Podróżujący do Polski znaleźli się w realnym niebezpieczeństwie?

Rejs W6 2857 linii Wizz Air z lądowaniem w Warszawie bardzo szybko po starcie ponownie znalazł się w punkcie wyjścia. Pasażerowie nie dolecieli do Polski.

Lot rozpoczynał się w Burgas nad Morzem Czarnym. To popularny wśród Polaków punkt wakacyjnych wycieczek. W kilka minut po rozpoczęciu drogi powrotnej do Warszawy maszyna zawróciła na lotnisko w Bułgarii. Co się stało?

Samolot Wizz Air nie doleciał do Warszawy

W poniedziałek rano część urlopowiczów nie wróciła do domu tak szybko, jak zakładano. Powodem były problemy jednego z lotów Wizz Air.

Zarówno dyrekcja lotniska Burgas, jak i zarządzająca nim firma Fraport nie przekazały oficjalnego komunikatu na temat tego, co zmusiło samolot do szybkiego powrotu na miejsce startu.

Zapewniono, że bezpieczeństwo pasażerów oraz całej załogi jest priorytetem. Lądowanie przebiegło spokojnie, a maszyna — która kilka chwil wcześniej pełna była pasażerów — przechodzi "przeglądy serwisowe".

Gazeta.pl dotarła do wiadomości na temat tego, co mogło być przyczyną nagłego lądowania awaryjnego samolotu.

Podstawiono maszynę zapasową

Powstałe opóźnienie próbowano minimalizować. Pasażerowie mieli otrzymać propozycje alternatywnego sposobu dotarcia do Warszawy. — Zgodnie z polityką Wizz Air i przepisami UE, pasażerom zapewniono przekąski na lotnisku, poinformowano o ich prawach — przekazał Wizz Air.

Dodatkowo prócz lotu zapasowym samolotem zaoferowano również pełny zwrot poniesionych kosztów.

Na lotnisko Burgas podstawiono inny samolot. Maszyna, tym razem bez problemów, dotarła już do Warszawy. Pasażerowie z pechowego rejsu W6 2857 o 15:30 czasu polskiego wylądowali na polskim lotnisku.

Powodem problemów był najprawdopodobniej ptak

Gazeta.pl przekazała, iż kilka minut po starcie z bułgarskiego lotniska doszło do incydentu. Samolot miał zderzyć się z ptakiem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: gazeta.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Rex Features/East News

Powiązane