wawainfo.pl > Mazowsze > Z kościołów w tajemniczy sposób ginęły pieniądze. Na jaw wyszła porażająca prawda
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Z kościołów w tajemniczy sposób ginęły pieniądze. Na jaw wyszła porażająca prawda

Para dokonywała kradzieży ze skarbonek w kościołach.
East News

Para okradała kościoły

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach zatrzymali kilka dni temu parę, która dopuszczała się kradzieży w kościołach na terenie kilku okolicznych powiatów po tym, jak wpłynęło do nich zgłoszenie z parafii w Sarnakach.

- Ze złożonych przez parafian datków zginęło prawie 1000 zł. Funkcjonariusze łosickiej policji wykonując pracę operacyjną ustalili jakim samochodem poruszają się prawdopodobni sprawcy - opisuje mł. asp. Nina Zaniewicz z KPP w Łosicach.

Policjantom udało się namierzyć wskazany samochód jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że poruszali się nim 26-letni mężczyzna i 39-letnia kobieta, którzy podróżowali po okolicy z trzymiesięcznym dzieckiem.

- Jak zatrzymani sami przyznali, korzystając z map elektronicznych przemieszczali się od kościoła do kościoła na terenie kilku powiatów i sprawdzali jakie są możliwości kradzieży gotówki - relacjonuje mł. asp. Zaniewicz.

Typując parafie, w których chcieli dokonać kolejnych kradzieży, zatrzymani starali się wybierać takie miejsca i takie pory dnia, w których mieli szanse natknąć się na jak najmniejszą liczbę wiernych.

 - Oboje usłyszeli już zarzuty. Grozi im do pięciu lat więzienia - kwituje rzeczniczka KPP w Łosicach.

undefined

Z informacji udzielonych przez proboszcza parafii w Sarnakach wynika, że nigdy wcześniej nie odnotowano tam tego rodzaju kradzieży. 

Skarbonka w kościele nie była wyposażona w żadne specjalne zabezpieczenia. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawawinfo.plZdjęcie główne: East News

Powiązane