wawainfo.pl > Wiadomości > Mama nawet nie zauważyła, że Tymonek wypadł z okna. Ona bawiła się w najlepsze, pogotowie wezwali dopiero sąsiedzi
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Mama nawet nie zauważyła, że Tymonek wypadł z okna. Ona bawiła się w najlepsze, pogotowie wezwali dopiero sąsiedzi

Nowe ustalenia w sprawie dziecka, które wypadło z okna na Żoliborzu.
East News

Dziecko wypadło z drugiego piętra

O wypadku z udziałem 2-letniego dziecka informowaliśmy na WawaInfo.pl już w poniedziałek. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, około godziny 19:30, przy ul. Szajnochy na Żoliborzu.

Według Gazety Wyborczej o tym, że z okna budynku na drugim piętrze wypadło dziecko policja dowiedziała się po zgłoszeniu przypadkowych świadków, którzy dostrzegli leżącego na ziemi chłopca.

Na miejsce oprócz policji wezwano ratowników medycznych, którzy reanimowali dziecko, po czym przewieźli je do szpitala.

Jak przekazała nadkom. Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji na Żoliborzu, ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko prawdopodobnie samo otworzyło okno na drugim piętrze.

Po przesłuchaniu matki dziecka w sprawie przesłuchiwani mieli być także świadkowie zdarzenia.

Nowe ustalenia w sprawie wypadku

W sprawie incydentu przy ul. Szajnochy pojawiły się nowe ustalenia. Jak podaje Super Express, hospitalizowany chłopiec - Tymon - znajduje się w stanie krytycznym. Trwa walka o jego życie.

Portal przytacza także wypowiedź sąsiadki matki 2-latka, która rzuca nowe światło na sprawę. Kobieta zwraca uwagę na trudność w zabezpieczeniu parapetów i okien w całym budynku.

- Ona się bardzo bała, ponieważ w naszym bloku są nisko osadzone parapety, a chłopiec powoli zaczyna się na nie wspinać. Sama wychowywałam tu swoje dzieci i pamiętam, że ciężko było mi zabezpieczyć okna - czytamy przywoływaną przez Super Express wypowiedź sąsiadki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: Super Express / se.pl, wawawinfo.plZdjęcie główne: East News

Tagi: Żoliborz