wawainfo.pl
Zakończył się remont wiaduktu wzdłuż ulicy Ostrobramskiej.

Zarząd Dróg Miejskich - zdm.waw.pl

Długo wyczekiwany remont zakończony przed terminem. Kierowcy i piesi będą zadowoleni

3 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Po wielu miesiącach oczekiwań w czwartek dobiegł końca remont wiaduktu wzdłuż ulicy Ostrobramskiej. Remont wiązał się z całkowitą rozbiórką wiaduktu, który został następnie postawiony na nowo. Odnowioną arterią pojechały już pierwsze samocho

Zakończył się remont wiaduktu wzdłuż Ostrobramskiej

W czwartek (03.12.) zakończył się rozpoczęty jeszcze w kwietniu tego roku remont wiaduktu ponad aleją Stanów Zjednoczonych wzdłuż ulicy Ostrobramskiej. "Wiadukt jest już w złym stanie technicznym, a jego nośność jest utrzymywana dzięki zastosowaniu tymczasowych podpór. Konstrukcja wymaga jednak kompleksowej modernizacji, dlatego rozpoczynamy gruntowny remont. Jego zakres obejmuje m.in. wymianę płyt obiektu, częściową wymianę korpusu przyczółków, skrzydeł, ścian zaplecznych i podpór pośrednich" - tłumaczyły na wiosnę władze Warszawy.

"Obiekt zyska również nowe urządzenia dylatacyjne, krawężniki, balustrady i bariery ochronne oraz system odprowadzania wód opadowych. Wyremontowany wiadukt posłuży kolejne kilkadziesiąt lat" - mogliśmy przeczytać w kwietniowym komunikacie urzędu miasta.

Wiadukt został rozebrany na części

Wiadukt wzdłuż ulicy Ostrobramskiej istotnie przeszedł gruntowny remont. Szybkim tempem prac ZDM chwalił się już w maju. "Aby odnowić obiekt, konieczna była jego całkowita rozbiórka. Najważniejsze elementy przeprawy zastąpiliśmy nowymi. Kluczowy etap modernizacji stanowiła wymiana płyty pomostu wiaduktu. (...) Następnie na płycie pomostu położyliśmy izolację i przystąpiliśmy do wyposażenia obiektu w niezbędne elementy" - relacjonuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ułożone zostały krawężniki oraz zbrojenie pod kapy chodnikowe, a następnie położono tam tzw. jastrych żywiczny mający stanowić nawierzchnię chodników. W kolejnym kroku zamontowane zostały balustrady i barierki. Wiadukt został wyposażony w nowe urządzenia dylatacyjne oraz w system odprowadzania deszczówki

Teksty wybrane dla Ciebie:

Wiaduktem pojechały pierwsze samochody

"Finalny etap prac stanowiło układanie mas bitumicznych. Najpierw zaasfaltowaliśmy dojazdy i zjazdy z wiaduktu, a później jezdnię na samej przeprawie. Malowanie oznakowania poziomego, wstawianie oznakowania pionowego, a także uporządkowanie skarp były już tylko pracami wykończeniowymi" - czytamy w komunikacie Zarządu Dróg Miejskich. Szybki remont nie obył się bez incydentów: w trakcie trwania robót pod koniec lipca w wiadukt wjechał TIR.

Koniec końców przedsięwzięcie udało się jednak doprowadzić do końca. W czwartek po godzinie 14 po asfalcie ułożonym na nowej płycie obiektu przejechały pierwsze samochody. Oddanie wiaduktu do użytku nastąpiło kilkanaście dni wcześniej, niż przewidywał harmonogram, co ma się wiązać ze sprawnym prowadzeniem robót.

Piesi wcześniej weszli na wiadukt

Piesi mogli skorzystać z nowego, wyremontowanego wiaduktu wzdłuż Ostrobramskiej już we wtorek (01.12). "Jako pierwsi mogli sprawdzić, jak zmieniliśmy całe otoczenie przeprawy. Odnowiliśmy chodniki, ciągi pieszo-rowerowe i perony przystankowe, które podnieśliśmy do poziomu 16 cm ponad jezdnię, by ułatwić wsiadanie do autobusów" - zachwala Zarząd Dróg Miejskich.

"Zainstalowaliśmy też dodatkowe miejsca siedzące i system informacji pasażerskiej. Przystanek w kierunku ronda Wiatraczna przesunęliśmy pod odnowiony obiekt, aby przesiadki stały się wygodniejsze" - dowiadujemy się z komunikatu ZDM.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz też, jak wygląda najdłuższy tunel w Warszawie:

Podobne artykuły

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

Ulice

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Ulice

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Czytaj więcej >

Ulice

Wał Miedzeszyński. Zderzenie dwóch samochodów, są ranni

Czytaj więcej >

Ulice

Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Ulice

Mokotów: wypadek na Puławskiej. Zablokowany jeden pas ruchu

Czytaj więcej >
arembowski / Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Ulice

Wypadek na Stegnach, z samochodów niewiele zostało. Jedna osoba trafiła do szpitala

Czytaj więcej >