wawainfo.pl
nie żyje Bogusława Janiec-Wołowska

pixabay

Bogusława miała 37-lat, pracowała w szpitalu. Zachorowała na COVID, nie żyje

3 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Kolejna pielęgniarka nie żyje. Pracownica Szpitala Grochowskiego w Warszawie zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. Tylko w listopadzie z tego powodu odnotowano aż 16 zgonów pielęgniarek. Z kolei w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14

Bogusława Janiec-Wołowska nie żyje

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych poinformował, że 2 grudnia 2020 roku po zakażeniu koronawirusem zmarła Bogusława Janiec-Wołowska. Pielęgniarka miała 37 lat i pracowała w Szpitalu Grochowskim w Warszawie.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od początku pandemii w Polsce koronawirusa wykryto u 1 028 610 osób. Tylko w czwartek było to 14 838 nowych przypadków. Od marca zmarło 18 828 osób, a wyzdrowiało 646 560.

Teksty wybrane dla Ciebie:

  • Pasażer nie zdążył wysiąść. Chwilę później kierowca usłyszał huk

  • Zacznie się 13 grudnia o 12:00. Polacy wyjdą na ulice

  • Rodzinna awantura na Woli. Tragiczny finał kłótni

Sytuacja nie jest dobra

Pracownicy opieki zdrowotnej są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo zachorowania. - W dobie pandemii pielęgniarki pracują po kilkanaście godzin w jednym kombinezonie ochronnym, bywa, że po dwie na 80 pacjentów - wyliczyła Halina Peplińska z OZZPiP w programie Dzień dobry TVN w środę.

Z kolei Krystyna Ptok, przewodnicząca związku powiedziała, że przedłużająca się epidemia w sposób bezwzględny obnaża stan ochrony zdrowia w Polsce.

- Nieprzemyślane i chaotyczne decyzje rządu i ministerstwa zdrowia doprowadzają do pogarszania się naszych warunków pracy, bezpieczeństwa wykonywania pracy oraz bezpieczeństwa pacjentów - stwierdziła w oświadczeniu Ptok.

"Strajk to ostateczność"

Zarząd Krajowy OZZPiP w związku ze złą sytuacją medyków zapowiada protesty - Wobec braku ze strony rządzącej próby rozwiązania pilnych spraw na szczeblu ogólnopolskim jedyną legalną drogą prawną, w opinii naszej organizacji, to rozwiązanie tego na szczeblu najniższym z pracodawcami poprzez spory zbiorowe. Zarządy organizacji zakładowych i międzyzakładowych OZZPiP wiedzą jakie są postulaty środowiska dotyczące warunków pracy i płac. Te postulaty zostały sformułowane w sporach zbiorowych, które macie obowiązek skierować do pracowawców. Musimy działać razem - apelowała Krystyna Ptok.

Przewodnicząca OZZPiP podkreśliła, że motywacją do rozpoczęcia sporów zbiorowych jest lekceważenie przez rząd personelu medycznego walczącego z epidemią koronawirusa oraz brak zrozumienia dla oczekiwań pracowników służb medycznych. Ptok zwróciła także uwagę na niekompetencje niektórych posłów, którzy według niej, działają nieudolnie i wprowadzają chaotyczne zmiany w przepisach ustawowych oraz wykonawczych.

Szczepionka na COVID-19

Dobrą informacją dla medyków jest fakt, że w środę Wielka Brytania dopuściła do użycia szczepionkę przeciw COVID-19, która została stworzona przez firmy Pfizer i BioNTech. 

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że Polska również podpisała umowę na jej zakup - Mamy złożone zamówienia na 45 milionów dawek - powiedział. Szczepionka w naszym kraju będzie darmowa i dobrowolna. Proces szczepienia ma być dwuetapowy. Możliwe, że już od lutego rozpoczną się szczepienia, które w pierwszej kolejności mają objąć pracowników ochrony zdrowia.

źródło: wawainfo.pl, Dzień Dobry "TVN"zdjęcie główne: pixabay

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz też jak wygląda najdłuższy tunel w Warszawie:

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >